Pożar w burdelu. Najgorętszy kabaret w stolicy?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 21:10
Są porównywani do legendarnego Zielonego Balonika. W środowym "Kwadransie bez muzyki" przyjrzymy się działalności Pożaru w Burdelu, jednej z najciekawszych grup kabaretowych w Warszawie.
fragment okładki płyty Pożar w burdelu Gorączka powstańczej nocy
fragment okładki płyty Pożar w burdelu "Gorączka powstańczej nocy"Foto: materiały promocyjne Wytwórni Krajowej

Pożar w Burdelu to artyści związani początkowo z Chłodną 25, następnie z Barem Studio, Teatrem Warszawy i Nowym Teatrem. Pod kierownictwem Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego stworzyli szaloną BurdelTrupę, pokazującą co miesiąc życie miasta w krzywym zwierciadle. Twórcy odebrali tegoroczną nagrodę "Wdechę” za Wydarzenie Roku 2013.

W październiku tego roku ukazała się płyta, na której znalazły się piosenki z najpopularniejszego przedstawienia sygnowanego przez Pożar w Burdelu pt. "Gorączka powstańczej nocy". Słuchowisko zawiera piosenki z przedstawienia prezentującego szaloną, alternatywną wizję Powstania Warszawskiego.

Na "Kwadrans bez muzyki" poświęcony Pożarowi w burdelu zaprasza Aldona Łaniewska-Wołłk.

22 października (środa), godz. 15.00-15.15

bch/jp

Zobacz więcej na temat: kabaret Warszawa
Czytaj także

Zenon Laskowik: wierzę w potęgę śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 12:00
- Śmiech ma naturę duchowego ognia, który, gdy wybuchnie, to spala wszystkie złogi. Daj Boże, żeby w Polsce śmiech nigdy nie umierał - mówił w nowej Jedynkowej audycji "Rewizja osobista" Zenon Laskowik, twórca legendarnego kabaretu TEY.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Kleyff: nie mam misji nauczania muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 15:57
- Lekcje rytmiki pobierałem od mojego przyjaciela Jerzego Słomińskiego, który jako pierwszy w Polsce rzeźbił bębny. Mieszkałem blisko niego na wsi przez pięć lat. Cały czas graliśmy, więc rytm nie jest mi obcy - przyznał w audycji Janusza Weissa "Rewizja osobista" poeta i kompozytor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marian Hemar na indeksie. "Dokonał wyboru heroicznego"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 15:04
- Hemar tego nie chciał, ale stał się Mickiewiczem emigracji polskiej XX wieku. Przed wojną uważany był za człowieka niepoważnego, kabareciarza; jego teksty powojenne, prócz tych lekkich, należały do najważniejszych dokonań polskiej literatury emigracyjnej - uważa Konrad Szczebiot, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.
rozwiń zwiń