Brahms Lisieckiego i Douglasa

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 23:00
- Wszyscy grają fantazje Brahmsa z taką "brodą" i powagą, a ja pomyślałem, że skoro on zmienił zapis tempa na "prestissimo", to może chciał, żeby to było takie równe i rytmiczne - mówił w Dwójce Ignacy Lisiecki.
Audio
  • Ignacy Lisiecki o płycie z utworami Brahmsa nagranej dla wytwórni Dux (Płytomania/Dwójka)
  • Magdalena Łoś o płycie grupy La Reverdie "I Dodici Giardini - Cantico di Santa Caterina da Bologna" (Płytomania/Dwójka)
  • Złota setka Piotra Kamińskiego: recenzje nagrań oper Giuseppe Verdiego ("Zbójcy", "Jerozolima", "Korsarz", "Bitwa pod Legnano") (Płytomania/Dwójka)
  • Barry Douglas w rozmowie z Barbarą Schabowską (Płytomania/Dwójka)
Fragment okładki płyty Homage to Brahms
Fragment okładki płyty "Homage to Brahms"Foto: mat. prom.

Młody polski artysta Ignacy Lisiecki - zbieżność nazwisk z Janem, nagrywającym dla DG, przypadkowa - wydał album w hołdzie Brahmsowi (Dux), który wieńczy autorska fantazja na temat jednego z jego preludiów chorałowych. Irlandzki pianista Barry Douglas, laureat Konkursu im. Czajkowskiego w 1986 roku, nagrywa zaś dla wytwórni Chandos komplet solowej muzyki fortepianowej niemieckiego kompozytora. Właśnie ukazał się tom drugi – kolejne w przygotowaniu, podobnie jak nowy cykl poświęcony, tym razem, Schubertowi.

Poza tym w audycji kolejny odcinek "Złotej Setki" Piotra Kamińskiego oraz recenzja najnowszej płyty zespołu La Reverdie, poświęconej Katarzynie Bolońskiej ("I Dodici Giardini - Cantico di Santa Caterina da Bologna”, Arcana).
Do wysłuchania fragmentów audycji zaprasza Jacek Hawryluk.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Czytaj także

Dux. Dwadzieścia lat minęło….

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 12:14
- Na początku byliśmy firmą usługową, to artyści zgłaszali się do nas. a nie odwrotnie - o trudnych początkach jednej z najważniejszych polskich wytwórni opowiada jej współzałożycielka, Małgorzata Polańska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ECM: Archeologia kultury

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 16:00
Audycję z cyklu "Płytomania" poświęcilismy wytwórni ECM. Naszym przewodnikiem po historii firmy był jej założyciel i główny producent – Manfred Eicher.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Fryderyki 2013 gwałtem na muzyce poważnej"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 23:59
- Przekonywano nas, że nagroda będzie bardziej prestiżowa, a artyści będą mieli większą promocję jeżeli będzie mniej nagrodzonych. To się kompletnie nie sprawdziło - mówiła w Dwójce Małgorzata Polańska z firmy Dux. Jak wygląda krajobraz rynku fonograficznego po Fryderykach? Posłuchaj dyskusji.
rozwiń zwiń