Trójka

Druga licytacja (14 grudnia 2012 r.): zebraliśmy ponad 114 000 zł!

14.12.2012 00:00
Dochód z akcji "Święta bez granic" będzie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz budowy studni i ujęć wodnych w Somalii i Sudanie Południowym. Łącznie w zeszły piątek zebraliśmy ponad 144 tysiące złotych.
Tegoroczna akcja charytatywna Trójki przebiega pod hasłem Święta bez granic
Tegoroczna akcja charytatywna Trójki przebiega pod hasłem Święta bez granic
Posłuchaj
01'45 Janina Ochojska opowiada o możliwości wybrania imienia (dowolnego!) dla studni
03'12 Kuba Strzyczkowski z Gwadelupy kibicuje drugiej licytacji w Trójce
00'32 829 smsów – stan na godzinę 16.40
00'23 1433 smsy – stan na godz. 16. 43
00'28 Leszek Możdżer opowiada o fotografii kolekcjonerskiej pt. "Podwójny portret Leszka Możdżera” autorstwa Przemka Krzakiewicza
00'23 Ile smsów potrzeba, by zbudować jedną studnię? - opowiada pani Justyna z Polskiej Akcji Humanitarnej
00'57 O naciągu na bęben opowiadają Anna Maria Jopek i perkusista Paweł Dobrowolski
01'18 Michał Gąsiorowski mówi o gadżetach od Kuby Błaszczykowskiego
00'41 O grafice Wilhelma Sasnala "Pieprzona Młodość" opowiada Łukasz Gorczyca z galerii Raster
03'09 Licytacja fotografii kolekcjonerskiej pt. "Podwójny portret Leszka Możdżera” autorstwa Przemka Krzakiewicza
02'50 Licytacja naciągu na bęben od Anny Marii Jopek z autografami piosenkarki i muzyków z zespołu
02'20 Keyboard Grzegorza Turnaua zlicytowany!
04'57 Licytacja możliwości nadania imienia studni w Sudanie
05'06 Licytacja zestawu od Kuby Błaszczykowskiego
03'17 Licytacja grafiki Wilhelma Sasnala
01'30 Podsumowanie drugiej licytacji
więcej

/

Szczegółowe informacje na temat licytowanych przedmiotów na stronie akcji swietabezgranic.pl<<<

14 grudnia najdrożej wyceniony został zestaw od Kuby Błaszczykowskiego, zawierający koszulkę klubową z podpisami piłkarzy Borussii Dortmund (w tym Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka), piłkę klubową z autografami polskiego tercetu, grę FIFA 13 oraz Pajacyka Polskiej Akcji Humanitarnej w stroju reprezentacji Polski. Wszystko opatrzone autografem kapitana kadry narodowej. Zestaw powędrował do Słuchacza Trójki za 28 tysięcy złotych.

/

Zlicytowano także możliwość nadania imienia dwóch studni w Sudanie Południowym - za 11 tysięcy złotych i 27,5 tysiąca złotych.

Za naciąg na bęben od Anny Marii Jopek, z podpisami wokalistki i jej zespołu, Słuchacz zapłacił 7,5 tysiąca złotych.

/

Keyboard Grzegorza Turnaua został zlicytowany za 7100 złotych, a kolekcjonerska fotografia pt. "Podwójny portret Leszka Możdżera", autorstwa Przemka Krzakiewicza, została sprzedana za 5000 zł.

 

/

Za grafikę "Pieprzona młodość" Wilhelma Sasnala Słuchacz zadeklarował 21 000 zł oraz opłacony mandat za złe parkowanie Marka Wałkuskiego za 4000 zł.

Dodatkowo Słuchacz zaproponował 3 000 zł za wiersz wyrecytowany przez popularną Helen i nagrany na płytę CD.
Łącznie z licytacji zebraliśmy więc 114 100 złotych. Udało się też zebrać ponad 30 000 zł za sms-y o treści "POMOC".  

Podczas pierwszej licytacji Markowi Wałkuskiemu i Marcinowi Łukawskiemu udało się zebrać 110 665 zł (czytaj więcej o pierwszej licytacji). Ostatnia aukcja na antenie Trójki w ramach tegorocznej akcji "Święta bez granic" odbędzie się w piątek, 21 grudnia i poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski.

 

"Święta bez granic" to akcja charytatywna organizowana przez Trójkę oraz Polską Akcję Humanitarną . Naszym celem jest zebranie funduszy niezbędnych do wybudowania studni w Somalii oraz Sudanie Południowym.

Reporter Trójki Marcin Pośpiech przygotował cykl materiałów o wodzie, a mówiąc bardziej precyzyjnie - o braku wody, walce o porcję tej zdatnej do picia, o tym, jak przeżyć, odliczając każdą – dosłownie - kroplę. Zapraszamy do słuchania>>>

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Święta bez granic - wyjątkowa akcja Trójki i PAH

30.11.2012 11:00
Są miejsca na świecie, gdzie porcja wody nadającej się do picia, jest największym skarbem. Jeśli jej brakuje, ludzie umierają. Chcemy temu przeciwdziałać. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji i wsparcia cierpiących z braku wody w Sudanie Południowym oraz Somalii.
Dla Somalijczyków i Sudańczyków woda jest cenniejsza niż złoto
Dla Somalijczyków i Sudańczyków woda jest cenniejsza niż złotoFoto: Fot. Marcin Suder

Jak co roku, podczas akcji charytatywnej zapraszamy do licytowania przedmiotów podarowanych specjalnie na ten cel przez znane osoby. Tym razem wsparli nas m.in. Mark Knopfler, Wilhelm Sasnal, Marek Kondrat, Grzegorz Turnau, a także Janina Ochojska.

Pierwsza licytacja na antenie Trójki już 7 grudnia. Zachęcamy do kupienia płyty "Święta bez granic", która będzie dostępna w sklepach muzycznych i na sklep.polskieradio.pl od 7 grudnia, a także do wysyłania smsów o treści POMOC pod nr 7261. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na Kampanię Wodną PAH.

Specjalnie na tę okazję uruchomiliśmy specjalną stronę internetową >>> swietabezgranic.pl <<<, na której znajdą Państwo wszystkie informacje na temat akcji, cykl Marcina Pośpiecha poświęcony problemowi niedoboru wody w Afryce, a od 5 grudnia - zdjęcia licytowanych przedmiotów i ich opisy.

Zdjęcie
Zdjęcie wykonano w Sudanie Południowym. Fot. Marcin Suder


Mamy nadzieję, że będą Państwo z nami. Dotychczas, a to już 20. świąteczna akcja charytatywna Programu Trzeciego, Państwo nie zawiedli ani razu, hojnie obdarowując potrzebujących.

Dziękujemy i do usłyszenia!

Czytaj także

Zdobądź mistrzowski zestaw od Kuby Błaszczykowskiego!

12.12.2012 13:13
Gdyby cała nasza kadra składała się z piłkarzy tej klasy, co jej kapitan… To na razie pozostaje w sferze marzeń, ale zupełnie realne jest zdobycie specjalnego zestawu od Kuby Błaszczykowskiego. Wystarczy wziąć udział w licytacji "Święta bez granic".
Kuba Błaszczykowski podczas meczu Borussii
Kuba Błaszczykowski podczas meczu Borussii Foto: PAP/Elmar Kremser/SVEN SIMON

/

W skład zestawu wchodzą: koszulka klubowa z podpisami piłkarzy Borussii Dortmund (w tym także Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka), piłka klubowa z autografami polskiego tercetu, gra FIFA 13 (na konsolę Playstation) oraz Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej w stroju reprezentacji Polski. By rozwiać wątpliwości: wszystkie elementy zestawu mają autograf Kuby Błaszczykowskiego.

Czy warto licytować? Pewnie, że tak! Kuba to strzelec jednej z dwóch polskich bramek na Euro 2012, a grając w klubie, w znacznym stopniu przyczynił się do zdobycia przez Borussię mistrzostwa Niemiec.

/

Na drugą licytację w ramach akcji "Święta bez granic", podczas której będzie można zdobyć m.in zestaw od Kuby Błaszczykowskiego, zapraszamy już w najbliższy piątek 14 grudnia w godzinach 16.00-19.00. Aukcję poprowadzą, w zastępstwie Kuby Strzyczkowskiego, Marek Niedźwiecki i Artur Andrus. Co jeszcze będzie można wylicytować tego dnia? Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie akcji swietabezgranic.pl .

/

"Święta bez granic" to akcja charytatywna organizowana przez Trójkę oraz Polską Akcję Humanitarną . Naszym celem jest zebranie funduszy niezbędnych do wybudowania studni w Somalii oraz Sudanie Południowym. Reporter Trójki Marcin Pośpiech przygotował cykl materiałów o wodzie, a mówiąc bardziej precyzyjnie - o braku wody, walce o porcję tej zdatnej do picia, o tym, jak przeżyć, odliczając każdą – dosłownie – kroplę. Zapraszamy do słuchania>>>

Czytaj także

Pomóż ugasić pragnienie i ochrzcij studnię

13.12.2012 16:00
W ramach akcji Święta bez granic, którą organizujemy wraz z PAH, będzie można wylicytować możliwość nadania imienia studni. Wybudowano ją specjalnie dla sudańskich uczniów, a udało się to głównie dzięki wpłatom pochodzącym z polskich szkół.
Studnia z wodą w Afryce
Studnia z wodą w AfryceFoto: Fot. PAH

Po raz pierwszy w czasie akcji Święta bez granic będzie można dar serca przekuć w tabliczkę upamiętniającą zwycięzcę licytacji. Tabliczka zostanie wykonana w dwóch egzemplarzach. Jeden – na pamiątkę dla darczyńcy, drugi – przytwierdzony do studni (a dokładnie - jej naziemnej części) w Pakwau na obrzeżach miasta Bor. Ze studni korzystają przede wszystkim uczniowie szkoły podstawowej Ducuum i ich nauczyciele (to dla nich zostało wywiercone to ujęcie wody) oraz okoliczni mieszkańcy. W języku dinka nazwa szkoły (Ducuum) znaczy "ten, kto sieje". Studnia została wybudowana w 2010 roku, głównie z wpłat dokonanych przez polskie szkoły.

Fragment
Fragment albumu

Oprócz wskazania imienia (dowolnego!) dla studni, zwycięzca otrzyma jeden z dwudziestu egzemplarzy bibliofilskiego wydania jubileuszowego albumu fotograficznego o Polskiej Akcji Humanitarnej (autorskie zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów).

Na drugą licytację w ramach akcji "Święta bez granic", podczas której będzie można zdobyć m.in zestaw od Kuby Błaszczykowskiego, zapraszamy już w najbliższy piątek 14 grudnia w godzinach 16.00-19.00. Aukcję poprowadzą, w zastępstwie Kuby Strzyczkowskiego, Marek Niedźwiecki i Artur Andrus. Co jeszcze będzie można wylicytować tego dnia? Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie akcji swietabezgranic.pl .

"Święta bez granic" to akcja charytatywna organizowana przez Trójkę oraz Polską Akcję Humanitarną . Naszym celem jest zebranie funduszy niezbędnych do wybudowania studni w Somalii oraz Sudanie Południowym. Reporter Trójki Marcin Pośpiech przygotował cykl materiałów o wodzie, a mówiąc bardziej precyzyjnie - o braku wody, walce o porcję tej zdatnej do picia, o tym, jak przeżyć, odliczając każdą - dosłownie - kroplę. Zapraszamy do słuchania>>>