Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

"Władza należy do wyborców"

Trójka
Agnieszka Szałowska 19.04.2011
Paweł Olszewski (PO): Uważam, że jest olbrzymia szansa, by przywrócić elementarną przyzwoitość w wyborach parlamentarnych, aby wygrywały te osoby, które otrzymają największą liczbę głosów.
  • Puls Trójki 19 kwietnia
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski , foto: fot. PR

Paweł Olszewski wyraził w "Pulsie Trójki" zadowolenie, że udało się wprowadzić ordynację większościową w wyborach do Senatu, która według niego jest najsprawiedliwszym z możliwych systemów. Zgodnie z przyjętymi na początku roku zmianami w jesiennych wyborach wybierać będziemy po jednym senatorze z każdego okręgu.

- Niektórzy eksperci mówią, że przy ordynacji większościowej do Senatu dostaną się ludzie najbogatsi, którzy będą mieli pieniądze na kampanię wyborczą – skomentował Jan Dziedziczak z PiS.

Nie zgodził się z tą opinią polityk Platformy Obywatelskiej, który przypomniał, iż każdego kandydata obowiązują limity wydatków. Paweł Olszewski dodał, że proponowany system daje szansę kandydowania poza formułą partyjną osobom cieszącym się zaufaniem społecznym. - PiS i SLD niestety nie chcą nas wesprzeć w wyborach większościowych do Sejmu, ale być może uda się to w przyszłej kadencji - powiedział.

Jan Dziedziczak stwierdził, Platformie chodzi tylko o to, że przy aktualnym poparciu różnych partii oraz braku drugiej tury kandydaci PO mieliby większe szanse na zdobycie lepszego wyniku wyborczego. – A obywatele, którzy są dzisiaj reprezentowani przez partie z dziesięcio czy piętnastoprocentowym poparciem, jak PSL czy SLD, nie byliby reprezentowani w ogóle w parlamencie - wyjaśnił obawy Prawa i Sprawiedliwości.

- Władza należy do wyborców, oni mają swój rozum i oni podejmują decyzje komu udzielać poparcia i zaufania, a komu nie - podsumował Olszewski.

Aby usłyszeć co posłowie sądzą o dwudniowych wyborach parlamentarnych, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy. 

(asz)

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Podziemne Radio Solidarność
Na antenie:
Polecamy: