Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Sześciolatki w szkole i reforma edukacji. "To nie może się udać"

Trójka
Martin Ruszkiewicz 17.04.2013
Zofia Wojtkowska ("Wprost") i Renata Kim ("Newsweek") w radiowej Trójce oceniły reformę szkolnictwa dotyczącą sześciolatków.
  • Zofia Wojtkowska i Renata Kim o reformie szkolnictwa dotyczącej sześciolatków (Komentatorzy/Trójka)
Sześciolatki w szkole i reforma edukacji. To nie może się udać
foto: Glow Images

To ostatni rok, kiedy rodzice 6-latków decydują o tym, czy posłać dziecko do szkoły. Od września 2014 wszystkie obowiązkowo opuszczą przedszkola i usiądą w klasowych ławkach.

Zofia Wojtkowska zaznaczyła, że dla rodziców, opiekunów, czy też samych nauczycieli są to decyzje kluczowe.

- Nie wierzę w to, że ta reforma ma w latach 2013-2014 się skończyć. Myślę, że przeciąganie jej i wzrost niezadowolenia tych którzy posłali dzieci, i tych którzy nie skorzystali z tego, jest już na tym poziomie, że to po prostu nie może się udać - zaznaczyła Wojtkowska.

Renata Kim stwierdziła natomiast, że już od 4 lata toczy się wojna między ministerstwem edukacji a rodzicami. Zdaniem dziennikarki, MEN nieudolnie próbuje nakłonić rodziców i przekonać ich, że warto wysłać 6-letnie dzieci do szkół, że jest to szansa edukacyjna.

- Myślę, że tą wojnę wygrywają państwo Elbanowscy, którzy stają na czele akcji "Ratuj Maluchy" i są przekonani, że szkoły nie są przystosowane do przyjęcia 6-latków. Trochę w ich przekazie trąca histerią, ale jeśli oni otrzymują od 4 lat komunikaty od nieprzystosowaniu szkół to coś jest na rzeczy - wyjaśniła Kim.

Posłuchaj całej rozmowy Krystiana Hanke z Zofią Wojtkowską i Renatą Kim.

mr

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Na antenie:
Polecamy: