Nowe otwarcie czy koniec PS Vita?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 17:44
7 lutego będzie miała miejsce europejska premiera PS Vita drugiej generacji. Czy to ostatnie tchnienie przenośnych konsol?
Audio
  • Europejska premiera ręcznej konsoli PS Vita nie będzie raczej wielkim sukcesem (Czwórka/Czwarty wymiar)
PS Vita
PS VitaFoto: Flickr

Światowa premiera tego urządzenia miała miejsce pod koniec ubiegłego roku. W Polsce jeszcze na ten gadżet poczekamy. Pytanie tylko, czy spotka się z dużym zainteresowaniem? - Zastanawiałem się ostatnio nad tym, po co oni to zrobili i czy nie jest to w ogóle ostatni taki "hand held", czy przypadkiem nie jest to zamknięcie pewnej ery - dzieli się spostrzeżeniami redaktor naczelny magazynu "T3", Marcin Kubicki. - Pokażą tą dwójką, że zrobili wszystko, co się dało, wycisnęli na maksimum i przejdą do kolejnego etapu. Pewnie będzie nim połączenie Playstation 4 i PS Vity, żeby można było grać w gry z tej dużej konsoli na takim małym urządzeniu - dodaje.
Dla wszystkich, którzy nie chcą jeszcze wybiegać w przyszłośc i zainteresowani są tym, co teraz - garść informacji o różnicach, które przynosi PS Vita drugiej generacji: - w wersji pierwszej nie było wbudowanej żadnej pamięci, więc bez znaczenia, czy grało się w gry z kart pamięci czy ściągane z internetu, trzeba było i tak zakupić kartę na save'y. Teraz już jest. Mamy też ekran LCD, a nie dla wszystkich jest to zmiana na korzyść. Mamy też więcej kolorów, jeśli chodzi o budowę. Jest cieńsza i lżejsza. Czyli w sumie kosmetyka - opowiada gość "Czwartego Wymiaru".

PRZECZYTAJ: Jakie gadżety kręcą dziś Azjatów? >>>

Istotnym jest jeszcze pytanie, czy ta przenośna konsola znajdzie w ogóle nabywców i kto może być nią zainteresowany? - Sony trochę przespało moment, gdy gry zaczęły się pojawiać na tabletach i smartfonach. W efekcie faktycznie PS Vita takim "casualowym" graczom niezbyt pasuje i nie do końca jest potrzebna. Ceny gier też nie są zachęcające. Za to przyciągnąć może sama cena konsoli, bo w Azji jest ona przyzwoita. To też fajny gadżet, czasem może się przydać. No i tyle - zamyka temat bez wielkiego entuzjazmu Kubicki.
Wydaje się więc, że na drugiej generacji żywot raczej się zakończy.
(ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PlayStation 4 - wszystko dla gracza

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:40
Pod osłoną nocy odbyła się polska premiera PlayStation 4. Przy blasku księżyca gracze weszli w erę ósmej generacji konsol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odyseja kosmiczna" - arcydzieło sztuki wizualnej i efektów specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 09:30
Mimo że film powstał w 1968 roku, do dziś uchodzi za arcydzieło gatunku. Jednak "2001: Odyseja kosmiczna" Kubricka to nie tylko klasyczne dzieło science fiction, ale też poetycka opowieść o fundamentalnych, filozoficznych prawdach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Terminator", czyli jak zrobić coś z niczego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 09:30
Kopalnia cytatów, nowatorskie rozwiązania w dziedzinie efektów specjalnych i on, Arnold Schwarzenegger, w roli elektronicznego mordercy. W tym roku mija 30 lat od premiery "Terminatora" Jamesa Camerona.
rozwiń zwiń