Polskie Radio
Section05
kino

Niegasnąca gwiazda Sophii Loren

Sophia Loren po latach przerwy znów stanęła przed kamerą. W Internecie odbyła się premiera filmu "Życie przed sobą".  - Madame Rosa, grana przez Sophię Loren jest w stylu wielu postaci kreowanych wcześniej przez nią. To kobieta silna, choć doświadczona przez los, bardzo rodzinna, umiejąca bardzo twardo zarządzać tym, co jej podlega – mówi Łukasz Jasina, który zachęca do obejrzenia obrazu. 
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Jasina Trójka KULTURA FILM Sophia Loren kino

Mirosław Bork laureatem Nagrody Mediów Publicznych. Posłuchaj rozmowy

- Materiały sprzed stu lat były kręcone na bardzo różnej taśmie, przy użyciu bardzo różnych kamer i na dokładkę były bardzo różnie przechowywane - mówi w "Magazynie Bardzo Filmowym" w Programie 1 Polskiego Radia reżyser, scenarzysta, producent i menedżer Mirosław Bork, który został uhonorowany Nagrodą Mediów Publicznych 2020 w kategorii Obraz przede wszystkim za film dokumentalny "Wojna światów". 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino FILM Nagroda Mediów Publicznych 2020 bitwa warszawska historia Polski

45 lat od premiery "Lotu nad kukułczym gniazdem". Za co widzowie kochają ten film?

19 listopada minęło 45 lat od premiery "Lotu nad kukułczym gniazdem". To arcydzieło czesko-amerykańskiego reżysera Milosa Formana nagrodzono pięcioma Oscarami (najlepszy film, reżyseria, scenariusz adaptowany, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Jack Nicholson jako McMurphy i najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Louis Fletcher jako pamiętna siostra Ratched.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino FILM

22. odsłona Kina Na Granicy - tym razem przenosi się do internetu

- Życie zweryfikowało nasze plany, uświadomiło nam kruchość tego świata. Zmieniło kompletnie nasz świat i ta zmiana może nie jest aż tak ważna. Najważniejsze jest nasze życie i zdrowie - mówiła na antenie Dwójki Jolanta Dygoś. Wydarzenie - mimo zmienionej formuły - ma jednak nadal łączyć ponad symbolicznymi granicami. W dniach 23-29 listopada będą dostępne pokazy starannie wyselekcjonowanych najnowszych filmów czeskich, słowackich i polskich. 
Zobacz więcej na temat:  kino Dwójka Paweł Siwek