Polskie Radio
Section05
technologie

Rozszerzona rzeczywistość w motoryzacji

Jakie będą samochody przyszłości? Ustali to rozszerzona rzeczywistość! Świat wirtualny coraz odważniej wkracza w nasze codzienne życie. AR, czyli Augmented Reality, to rzeczywistość, która łączą świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Coraz częściej swoje zastosowanie znajduje w motoryzacji. Co to oznacza? Jak wpływa na wygląd i funkcjonalność pojazdów? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA motoryzacja technologie

Prezes Alior Banku: bankowość w coraz większym stopniu przenosi się do świata cyfrowego

- Bankowość przenosi się w dużym stopniu do przestrzeni cyfrowej. Technologia ogromnie przyspieszyła. Wygrywa ten, kto jest w stanie dostarczyć usługi w sposób szybki, wygodny, intuicyjny - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia prezes Alior Banku SA Iwona Duda, pytana o sytuację bankowości w czasach pandemii.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek media bankowość technologie telemedycyna bank

"Inwestycje cyfrowe to przyszłość gospodarki". Premier po spotkaniu z prezesem Google

- Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii - powiedział w środę podczas inauguracji Regionu Google Cloud w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem prezesa Google'a Sundara Pichaiego Polskę dobrze pozycjonują na przyszłość wykwalifikowani inżynierowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA technologie google cyfryzacja Mateusz Morawiecki społeczeństwo przedsiębiorca firma USA GOSPODARKA