Cormoran Strike: Zabójcza biel – nowy sezon serialu na podstawie powieści J.K. Rowling

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 18:15
Prywatny detektyw Cormoran Strike i jego współpracowniczka Robin Ellacott powracają w nowym sezonie, aby rozwikłać tajemnicę zbrodni z przeszłości
Cormoran Strike: Zabójcza biel  nowy sezon serialu na podstawie powieści J.K. Rowling
Cormoran Strike: Zabójcza biel – nowy sezon serialu na podstawie powieści J.K. RowlingFoto: mat.prasowe

Kolejna odsłona serialowej ekranizacji cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling, ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith. Pierwszy odcinek produkcji dostępny jest już od dzisiaj, 21 stycznia, w HBO GO.

Serial opowiada historię prywatnego detektywa Cormorana Strike’a, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

W nowym sezonie, zatytułowanym "Cormoran Strike: Zabójcza biel", do biura detektywa przychodzi młody mężczyzna, Billy Knight, aby opowiedzieć o pewnym zabójstwie, którego był świadkiem przed laty. W tym samym czasie Strike zostaje zatrudniony przez ministra Chiswella do śledzenia brata Billy'ego - Jimmy'ego Knighta, który szantażuje polityka. Detektyw i jego partnerka Robin pracują nad ustaleniem, w jaki sposób obydwie te sprawy mogą się łączyć. W efekcie Robin trafia do pracy pod przykrywką w Izbie Gmin. Z powodu wielkiego zaangażowania w pracę, jej związek z Matthew przechodzi kryzys. Cormoran natomiast boryka się z własnymi problemami – zakochaną w nim obecną dziewczyną oraz skomplikowaną relacją z będącą w ciąży byłą kochanką.

W rolach głównych w serialu ponownie występują Tom Burke jako Cormoran Strike i Holliday Grainger jako Robin. Za scenariusz produkcji odpowiada Tom Edge, reżyserii podjęła się Sue Tully.

Premiery kolejnych odbywać się będą co tydzień, w czwartki. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 7 marca. Sezon liczy 4 odcinki.

mg/mat prasowe