Kto zapali olimpijski znicz?

IAR
Artur Jaryczewski 27.07.2012
Kto zapali olimpijski znicz?
foto: PAP/EPA/HO

Cały świat czeka z dużym zaciekawieniem na ceremonię otwarcia igrzysk w Londynie, którą zaplanował reżyser znanych filmów "Slumdog. Milioner z ulicy" i "Trainspotting", Danny Boyle.

Nadal wiadomo bardzo niewiele o scenariuszu ceremonii otwarcia igrzysk. Boyle starannie kontrolował to, co przedostało się do mediów z dwóch prób generalnych. Nawiązując do tego, co wiadomo tym widowisku, premier David Cameron powiedział na konferencji prasowej w Wiosce Olimpijskiej: "Mam nadzieję, że ludzie ujrzą wszystko to, co im się podoba w brytyjskiej przeszłości - w naszej historii, instytucjach, kulturze, wkładzie w rozwój świata. Ale mam nadzieję, że dostrzegą też kraj bardzo otwarty, który ma wiele do zaoferowania na przyszłość."

O dziwo, na otwarcie Olimpiady są jeszcze bilety, ale dostaną je dzieci oraz żołnierze ściągnięci z urlopów do ochrony igrzysk. Te, które nadal można kupić, to już tylko luksusowe zaproszenia, pierwotnie przeznaczone dla wielkich korporacji. Cena - ponad 2 tysiące funtów od osoby.

Widowisko rozpocznie się o 20:12 czasu miejscowego (22:12 naszego czasu), co układa się dokładnie w rok olimpiady i potrwa do północy, kiedy na stadion dotrze pochodnia z płomieniem olimpijskim.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

IAR/aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!