Polskie Radio
Section05
Londyn

Powrót z Wielkiej Brytanii. "Każdy ma jakiś talent"

- To pierwsza rzecz jaką słyszysz w pracy czy szkole w Wielkiej Brytanii: chodź, poszukamy twoich mocnych stron, w czym jesteś dobra, i będziemy to pielęgnować - wspomina emigracyjny start zawodowy Magdalena Szychowska. Twórczyni własnej marki kosmetyków przyznaje, że życie na emigracji pozwoliło jej odkryć i rozwinąć talenty oraz przekuć je w pomysł na własny biznes.
Zobacz więcej na temat:  emigracja ojczyzna Wielka Brytania Londyn rodzina na swoim firma POLSKA Małgorzata Frydrych

Polski minister finansów jednym z kandydatów na szefa EBOiR. Wybory w czwartek

Polski minister finansów Tadeusz Kościński oraz Odile Renaud Basso, dyrektor generalna we francuskim ministerstwie gospodarki i finansów, są jedynymi kandydatami w czwartkowych wyborach nowego prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Trzeci z kandydatów, były minister gospodarki Włoch Pier Carlo Padoan wycofał się z ubiegania o to stanowisko - podał Reuters, powołując się na źródła, choć jego rezygnacja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Kościński Londyn ŚWIAT GOSPODARKA

Konsul Generalny RP w Londynie: Polacy coraz chętniej wracają do ojczyzny

Polacy w Wielkiej Brytanii ruszyli do urzędów. - Epidemia koronawirusa spowolniła bądź wstrzymała wiele procesów formalnych. Po wiosennym okresie izolacji, otrzymaliśmy tak dużo wniosków, że podjęliśmy decyzję o dodatkowych, terenowych dyżurach konsularnych. To efekt pandemii i brexitu, ale są też inne powody - wyjaśnia Konsul Generalny RP w Londynie i zachęca do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem spotkań na stronie instytucji.
Zobacz więcej na temat:  Londyn Wielka Brytania POLSKA emigracja Małgorzata Frydrych

Koszt nieprzestrzegania kwarantanny wzrośnie. Londyn odpowiada na przyrost zachorowań COVID-19

Dziesięć tysięcy funtów - nawet tyle będzie trzeba wkrótce zapłacić w Anglii za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny. Chodzi o obowiązek izolowania się po powrocie z niektórych rejonów świata, ale też o pozostanie w domu przez dwa tygodnie, jeśli przebywało się w towarzystwie zakażonej osoby.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania koronawirus COVID-19 pandemia kwarantanna Boris Johnson Londyn ŚWIAT Anglia Europa

KE oskarża Wielką Brytanię o złamanie umowy brexitowej. Londyn odpowiada: nasz parlament jest suwerenny

Unia Europejska oskarża Londyn o "niezwykle poważne złamanie prawa międzynarodowego". Daje rządowi Borisa Johnsona czas do końca tygodnia na wycofanie się z ustawy, która jednostronnie wykreśla część postanowień umowy brexitowej, wynegocjowanej w zeszłym roku. Brytyjczycy odpowiadają: nasz parlament jest suwerenny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Unia Europejska Brexit Komisja Europejska Londyn Boris Johnson