Klaudia Jans-Ignacik - Tenis ziemny

polskieradio.pl
Artur Jaryczewski 17.07.2012
Klaudia Jans-Ignacik
Klaudia Jans-Ignacik, foto: PAP/EPA/AHMAD YUSNI

Tenisistka specjalizująca się w rozgrywkach deblowych, finalistka French Open 2012 w grze mieszanej.

Klaudia Jans-Ignacik urodziła się 24 września 1984.

Klaudia rozpoczęła treningi tenisowe w wieku dziesięciu lat. W sierpniu 1999 roku po raz pierwszy wystąpiła w turnieju juniorskim Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Jej najlepszymi wynikami były jedynie ćwierćfinały. Już wtedy tenisistka grała częściej w grze podwójnej. Pierwszy tytuł zdobyła w kwietniu 2001 roku w Miramar we Francji, partnerując Marcie Domachowskiej.

W 2002 wystąpiła w Pucharze Federacji, zdobywając dwa punkty dla kraju razem z Joanną Sakowicz. Wkrótce stworzyła parę deblową razem z Alicją Rosolską. Zawodniczki te osiągnęły finały turniejów cyklu WTA w 2004 w Sopocie, również w Palermo i Warszawie, obydwa w 2005 roku. We Palermo doszły do półfinału w sezonie 2007.

Na początku czerwca 2012 osiągnęła największy sukces w dotychczasowej karierze, dochodząc do finału wielkoszlemowego French Open 2012 w grze mieszanej w parze z Santiago Gonzálezem. W decydującym spotkaniu musieli uznać wyższość Sanii Mirzy i Mahesha Bhupathiego.

Klaudia Jans-Ignacik w Londynie wystąpi na swoich drugich igrzyskach olimpijskich. Przed czterema laty w Pekinie przegrała w I rundzie debla. Tak wtedy, jak i teraz jej partnerką jest Alicja Rosolska.

Wikipedia/ aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!