Polskie Radio
Section05
french open

Iga Świątek dziękuje kibicom za wsparcie

– Cały kraj mnie wspierał, bardzo mi to pomogło – powiedziała Iga Świątek podczas niedzielnej konferencji prasowej w Paryżu. Tenisistka wygrała turniej French Open i została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu. 19-latka pokonała w Paryżu Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Trzecia Strona Medalu Iga Świątek Tenis french open Tomasz Gorazdowski Mateusz Fusiarz Adam Romer roland garros

Jak pójść w ślady Igi Świątek? "Początki w tenisie są przyjazne finansowo"

Iga Świątek to objawienie tegorocznego French Open. 19-to letnia Polka zwyciężyła w finale turnieju im. Rolanda Garossa, pokonując Amerykankę Sofię Kenin. Jej grze przyglądało się wiele młodych osób, które z pewnością marzą o podobnej karierze. Często pojawia się jednak opinia, że tenis jest drogim sportem. Czy faktycznie tak jest?
Zobacz więcej na temat:  Tenis Iga Świątek french open roland garros

TYLKO U NAS Roland Garros. Iga Świątek przed finałem: Sofia jest faworytką, ja zagram bez presji

Iga Świątek w sobotę zmierzy się w finale Roland Garros z rozstawioną z "czwórką" Sofią Kenin. Polka i Amerykanka zmierzą się po raz pierwszy w karierze seniorskiej. Ze starszą o dwa lata rywalką nasza tenisistka już jednak walczyła. Trafiły na siebie cztery lata temu w trzeciej rundzie... juniorskiego French Open. - Nie pamiętam zbyt wiele z tamtego meczu - przyznała tenisistka z Raszyna w rozmowie z Polskim Radiem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis roland garros french open Iga Świątek

Roland Garros: "porywczy temperament" - poznajcie Sofię Kenin, rywalkę Igi Świątek

Kenin "ma jeden z najbardziej porywczych temperamentów" - czytamy na stronie Roland Garros w artykule zapowiadającym sobotni finał. Eksperci styl jaki rywalka Igi Świątek prezentuje na korcie porównują do Wiery Zwonariowej, która podczas meczów potrafiła płakać, kłócić się ze sobą i sędzią i jednocześnie grać. "Dlatego publiczność będzie za Polką" - dodają organizatorzy.
Zobacz więcej na temat:  Tenis roland garros SPORT french open