Polskie Radio
Section05
french open

Iga Świątek w Trójce: zmieniło się moje nastawienie do marzeń

– Rozmawiałam o tym z moim zespołem tuż po turnieju, że ani fizycznie ani tenisowo nie jestem na najwyższym życiowym poziomie, bo mam 19 lat. Wygrana nie powinna owocować poczuciem spełnienia. Mam dużo do przepracowania i dzięki temu mogę wiele osiągnąć. Nie wiem, co będzie za kilka lat, jeśli wciąż będą się rozwijać w takim tempie. Mam nadzieję, że uda mi się wygrać więcej takich turniejów – mówi tenisistka w "Trzeciej stronie medalu". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Iga Świątek Tenis Tomasz Gorazdowski french open roland garros rafael nadal TYLKO U NAS Trzecia Strona Medalu

Iga Świątek dziękuje kibicom za wsparcie

– Cały kraj mnie wspierał, bardzo mi to pomogło – powiedziała Iga Świątek podczas niedzielnej konferencji prasowej w Paryżu. Tenisistka wygrała turniej French Open i została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu. 19-latka pokonała w Paryżu Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Trzecia Strona Medalu Iga Świątek Tenis french open Tomasz Gorazdowski Mateusz Fusiarz Adam Romer roland garros

Jak pójść w ślady Igi Świątek? "Początki w tenisie są przyjazne finansowo"

Iga Świątek to objawienie tegorocznego French Open. 19-to letnia Polka zwyciężyła w finale turnieju im. Rolanda Garossa, pokonując Amerykankę Sofię Kenin. Jej grze przyglądało się wiele młodych osób, które z pewnością marzą o podobnej karierze. Często pojawia się jednak opinia, że tenis jest drogim sportem. Czy faktycznie tak jest?
Zobacz więcej na temat:  Tenis Iga Świątek french open roland garros