X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Unia Europejska z uwagą przygląda się przedterminowym wyborom w Turcji

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 17:24
Bruksela obiecała Turcji 6 miliardów euro w październiku 2015 roku w zamian za powstrzymanie fali migracyjnej. Zwycięstwo Erdogana może być gwarantem przestrzegania tej umowy.
Audio
  • Unia Europejska z uwagą przygląda się przedterminowym wyborom w Turcji
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Unia Europejska z uwagą śledzi przedterminowe wybory w Turcji. Razem ze zwycięstwem Erdogana  wchodzi w życie  nowy prezydencki ustrój, skrojony pod jego potrzeby. 6 miliardów euro obiecała Bruksela w październiku 2015 roku Turcji w zamian za powstrzymanie fali migracyjnej. Bruksela zapowiedziała przyspieszenie negocjacji w sprawie ułatwień wizowych, a w przyszłości zniesienia wiz. Turcja wykonuje swoją część postanowień, choć narzeka na tempo przekazywania wypłat, które Unia zobowiązała się rządowi tureckiemu przekazać. Jednak nie ma większych nieprawidłowości, jeżeli chodzi o wykonywanie tej umowy przez stronę turecką. Zwycięstwo Erdogana w wyborach może być gwarancją tej umowy. W najbliższych miesiącach  najistotniejszym wyzwaniem dla nowo wybranego rządu i nowego-starego prezydenta będą działania mające na celu uniknięcie poważnego załamania gospodarczego.  Wobec tego Unia będzie ważna dla Turcji, dlatego że kraje unijne są źródłem zagranicznego kapitału, od którego Turcja jest uzależniona.  Choć tak naprawdę Unia Europejska powinna obłożyć sankcjami Turcję i poważnie ograniczyć kontakty z nią. Bo nie ma wątpliwości, że Erdogan buduje całkiem nie demokratyczne państwo, nie szanuje praw człowieka. Jednak na takiej decyzji za dużo by straciła wspólnota.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 25.06.2018
Godzina emisji: 17:24

 


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak