Soczi 2014: Stoch odebrał złoty medal. "Jedziemy z koksem i walczymy dalej" [3. DZIEŃ IGRZYSK]

Aneta Hołówek 10.02.2014
Kamil Stoch ze złotym medalem wywalczonym podczas igrzysk w Soczi
Kamil Stoch ze złotym medalem wywalczonym podczas igrzysk w Soczi, foto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

W pięciu konkurencjach rozdano medale w trzecim dniu rywalizacji 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kamil Stoch odebrał także złoty medal olimpijski wywalczony w niedzielnym konkursie skoków narciarskich.

11.29 - Short track: dwa falstarty Rosjanki Tatiany Boroduliny w pierwszym biegu eliminacyjnym wykluczają ją z rywalizacji na 500 metrów

11.26 - Short track : w eliminacjach na 500 metrów walczy Patrycja Maliszewska

10.51 - Short track: w hali Iceberg Skating Palace łyżwiarze walczą na krótkim torze na 1500 metrów (bez biało-czerwonych), przed nami sześć wyścigów. Finał o 12.00

10.44 - Curling : Kanada, Szwecja, Rosja i Chiny mogą się cieszyć z pierwszych zwycięstw w turnieju w curlingu mężczyzn. Wicemistrzowie świata i wciąż aktualni mistrzowie olimpijscy - Kanadyjczycy pokonali 11:8 Niemców, mistrzowie świata - Szwedzi pokonali 7:5 Szwajcarów, Brytyjczycy wygrali 7:4 z Rosjanami, a Chińczycy pokonali 7:4 Danię. Druga dzisiejsza sesja rozpocznie się o 16:00.

Kibice
Kibice curlingu podczas rywalizacji w Soczi fot.PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

10.00 - Short track : kolejne emocje od  10.45 - w hali Iceberg Skating Palace rozpocznie się finałowa rywalizacja mężczyzn na 1500 metrów w short tracku (bez biało-czerwonych)

09.43 - Narciarstwo biegowe : Norwegowie są oburzeni reprymendą, jaką ich narciarki biegowe otrzymały od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za "epatowanie żałobą". Komitetowi nie spodobało się, że cztery reprezentantki Norwegii w biegach narciarskich - Marit Bjoergen, Therese Johaug, Heidi Weng i Kristin Stoermer Steira - biegły z założonymi na rękawy czarnymi opaskami

9.30 - Narciarstwo alpejskie: wszystkie zawodniczki ukończyły już zjazd, Karolina Chrapek zakończyła rywalizację na 28. miejscu, miała 4,6 sekundy straty do prowadzącej Amerykanki  Julii Mancuso. Na drugim miejscu była Szwajcarka Lara Gut, a na trzecim Słowenka Tina Maze

9.16 - Narciarstwo alpejskie: Karolina CHRAPEK przegrała z prowadzącą Mancuso 4,60 sek , Polka zajmuje w tej chwili 27. miejsce

8.55 - Snowboard: treningi snowboardzistów zostały przesunięte na godziny wieczorne. Gospodarze zmagają się z przygotowaniem śnieżnej rynny do walki zawodników o medale olimpijskie w konkurencji halfpipe. Jak ocenił Michał Ligocki , w tym stanie ten obiekt się nie nadaje

"Byliśmy tu w niedzielę wieczorem. Nie dało się trenować. Lepszy pipe był w 1998 roku w Nagano" - powiedział Michał Ligocki

8.54 - Narciarstwo alpejskie: Julia Mancuso obejmuje prowadzenia. Amerykanka wyprzedziła Larę Gut 0,47 sek

Radość
Radość Julii Mancuso na mecie była wielka fot: EPA/ANTONIO BAT

08.42 - Narciarstwo alpejskie: na trasę ruszają najlepsze zawodniczki. Prowadzi Lara Gut, druga jest Tina Maze, Maria Hoefl-Riesch zajmuje trzecią pozycję

08.30 - Skoki narciarskie : Kamil Stoch jest bohaterem poniedziałkowej prasy. Nie mogło być inaczej, bo skoczek w niedzielę, w fenomenalny sposób wygrał konkurs na normalnej skoczni w Soczi zdobywając drugi w historii tej dyscypliny złoty medal dla Polski

08.20 - Biegi narciarskie: ekipa Rosji odwołała się od decyzji sędziów, którzy po niedzielnym biegu łączonym mężczyzn uznali, że zajechanie drogi na finiszu Maksimowi Wylegżaninowi przez Norwega Martina Johnsruda Sundby'ego nie miało znaczenia dla losów rywalizacji

08.05 - Narciarstwo alpejskie : na trasie pojawiły się już narciarki alpejskie, które rywalizują w superkombinacji

08.00 - Curling : trwa runda grupowa w curlingu. Walczą zarówno kobiety jak i mężczyźni

Kto jeszcze w poniedziałek ma szanse na medale?

Biathlon: 40-letni Bjoerndalen w sobotę okazał się najlepszy na sprinterskim dystansie 10 km, zdobywając siódme w karierze mistrzostwo olimpijskie. Teraz utytułowany biathlonista wyruszy jako pierwszy w gronie 60 zawodników na trasę biegu na dochodzenie na 12,5 km, z przewagą sekundy nad Austriakiem Dominikiem Landertingerem i sześciu nad Czechem Jaroslavem Soukupem. Jako 25. wyruszy na trasę mistrz olimpijski z Vancouver w tej konkurencji Szwed Bjoern Ferry (strata 1,03).
Udziału nie zapewnił sobie żaden z reprezentantów Polski, którzy w sprincie stanowili tło dla najlepszych. Krzysztof Pływaczyk zajął 64. miejsce, Łukasz Szczurek 77., Grzegorz Guzik 85., a Rafał Lepel 86. w stawce 87 zawodników. Początek biegu na dochodzenie o godz. 16 polskiego czasu .

Narciarstwo dowolne: poniedziałkową rywalizację o medale zakończy narciarstwo dowolne. O godz. 19 na Krasnej Polanie panowie przystąpią do walki w jeździe po muldach (cztery godziny wcześniej odbędą się jeszcze kwalifikacje). W 2010 roku mistrzostwo olimpijskie wywalczył Kanadyjczyk Alexandre Bilodeau, uznawany za faworyta również w Soczi.