Polskie Radio
Section05
igrzyska olimpijskie

TYLKO U NAS Tokio 2020. Maria Andrejczyk kandydatką do medalu? Trener: potrafi się spiąć

Nie milkną echa niesamowitego wyczynu, jakiego dokonała Maria Andrejczyk w Splicie podczas Pucharu Europy w rzutach. 23-letnia Polka już w 1. kolejce konkursu oszczepniczek uzyskała odległość 71.40 m. - Zawsze dodaje na starcie coś od siebie, ponad trening. Potrafi się spiąć i przełożyć to na bardzo dobry wynik - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Karol Sikorski, trener oszczepniczki. 
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Rzut oszczepem SPORT Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska TYLKO U NAS

Tokio 2020: taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz awansowała na igrzyska

Taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz wywalczyła kwalifikację na igrzyska w Tokio. Polka startująca w kategorii do 57 kilogramów zapewniła sobie olimpijski wyjazd, docierając do finału europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Sofii. Pokonała kolejno: Mołdawiankę Tatianę Timbalari 16:6, Włoszkę Paulinę Armerię 20:7, a w półfinale nie dała szans Fince Suvi Mikkonen, zwyciężając 32:0. Finału nie rozgrywano, bo obie finalistki (Adamkiewicz i Greczynka Fani Tzeli) wywalczyły awans na igrzyska.
Zobacz więcej na temat:  Taekwondo Sporty walki SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio 2020

Dwa medale polskich młociarzy w Tokio? Wojciech Nowicki: to jest do osiągnięcia

– Bardzo chciałbym stanąć na podium w Tokio razem z Pawłem Fajdkiem i by jeden z nas miał złoto. Byłby Mazurek Dąbrowskiego, byłyby dwa medale i chyba można śmiało powiedzieć, że byłoby to wielkie wydarzenie w historii naszego sportu. To jest do osiągnięcia – mówi Wojciech Nowicki, mistrz Europy, medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w rzucie młotem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Rzut młotem Wojciech Nowicki Paweł Fajdek Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska

MŚ w sztafetach: Polacy w Chorzowie walczą o kwalifikację do igrzysk Tokio 2020

Na razie tylko dwie polskie sztafety - 4x400 m kobiet i mieszana ekipa 4x400 m - mają zapewniony występ w igrzyskach olimpijskich w Tokio. O kolejne przepustki - na 4x100 m kobiet i mężczyzn oraz 4x400 m mężczyzn - reprezentanci Polski będą walczyć w sobotę i niedzielę na Stadionie Śląskim w Chorzowie w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet.
Zobacz więcej na temat:  Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m Lekkoatletyka SPORT bieganie Chorzów igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio 2020

MŚ w sztafetach: kłopoty Polaków przed walką o bilet do Tokio. Krzewina nie wystąpi w Chorzowie

W czwartek swoją rezygnację z MŚ sztafet na Stadionie Śląskim w Chorzowie (1-2 maja) ogłosiła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Do grona wielkich nieobecnych w kadrze Polski dołączył również Jakub Krzewina, który z powodów zdrowotnych zrezygnował z udziału, co zdecydowanie utrudni sztafecie walkę o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  Sztafeta 4x400 m Lekkoatletyka SPORT bieganie Chorzów Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska