Soczi 2014: Justyna Kowalczyk walczy z przeciwnościami losu

polskieradio.pl
Marcin Nowak 12.02.2014
Justyna Kowalczyk w trakcie biegu łączonego 2x7,5 km techniką klasyczną i łyżwową na igrzyskach w Soczi
Justyna Kowalczyk w trakcie biegu łączonego 2x7,5 km techniką klasyczną i łyżwową na igrzyskach w Soczi, foto: PAP/Grzegorz Momot

Bieg Justyny Kowalczyk na 10 km techniką klasyczną był głównym tematem Studia Olimpijskiego radiowej Jedynki.

Relacja na żywo z 5. dnia igrzysk

Justyna Kowalczyk 13 lutego o godzinie 11:00 czasu polskiego będzie walczyć o medal w wyścigu na 10 km techniką klasyczną. W Studio Olimpijskim radiowej Jedynki mogliśmy usłyszeć rozmowę z naszą reprezentantką.

Czwartkowy bieg to koronna konkurencja Justyny Kowalczyk, ale Polka tuż przed igrzyskami nabawiła się poważnej kontuzji stopy. W zmaganiach może jej też przeszkodzić pogoda. jak zauważyli dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia - w Soczi jest bowiem bardzo ciepło i ciężko dobrać odpowiedni sprzęt na tego typu warunki.

O kondycji Justyny Kowalczyk rozmawiano też z doktorem Stanisławem Szymanikiem - dyrektorem medycznym reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Jak przyznał - w obozie biało-czerwonych panuje wzmożona czujność, gdyż wysokie temperatury w rosyjskim kurorcie mogą prowadzić do infekcji wirusowych. Jednak - jak podkreślił doktor Szymanik - na razie nie ma oznak, aby ktokolwiek z polskiej ekipy był chory.

Poza biegiem Justyny Kowalczyk w Studiu Olimpijskim analizowano także najważniejsze wydarzenia 5. dnia igrzysk - w tym m.in. wyścig panczenistów na 1000 metrów, w którym odległe miejsca zajęli Polacy - Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki. Na koniec zwrócono uwagę na rozpoczęcie rywalizacji hokeistów w igrzyskach w Soczi.

Zapraszamy na kolejne Studio Olimpijskie na antenie radiowej Jedynki (od 7 do 24 lutego dwa razy dziennie - w godz. 6.28-6.32 i 8.15-8.20 oraz w dniach 8-22 lutego w godz. 20.15-20.55).

K. Niedźwiedzki: Do dzisiejszych rezultatów trzeba podejść na większym luzie

Orange sport/x-news

Marcin Nowak, polskieradio.pl, PR1

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!