Soczi 2014: Polacy odebrali złote medale [9. DZIEŃ IGRZYSK]

Paweł Słójkowski 16.02.2014
Kamil Stoch ze złotym medalem na podium podczas ceremonii dekoracji medalistów indywidualnego konkursu skoków na dużej skoczni w Soczi, foto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Tylko cztery finałowe konkurencje rozegrano w niedzielę na igrzyskach w Soczi. Wydarzeniem dla polskiej ekipy, oprócz dobrego występu łyżwiarki Katarzyny Bachledy-Curuś na 1500 metrów, była dekoracja sobotnich mistrzów - Kamila Stocha i Zbigniewa Bródki.

14:15 - Curling : zakończyły się mecze pań, Dania wygrała z Koreą 7:4, Japonia ze Szwajcarią 9:7, Szwecja pokonała Rosję 5:4, a Stany Zjednoczone przegrały z Kanadą 6:7

Japonki wykazały się wielką koncentracją w meczu ze Szwajcarkami:

Autor:
Autor: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

13:45 - Hokej : Amerykanie strzelili Słoweńcom pierwszą bramkę tuż po tym, jak upłynęła pierwsza minuta spotkania. Chwilę później dołożyli drugą oba trafienia autorstwa Phila Kessela

Poza tym warto odnotować, że w Soczi panuje wyjątkowo dobra aura. Odczuła to także obsługa toru dla snowboardzistów:

Autor:
Autor: PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

13:20 - Hoke j: za chwilę rozpoczną się ostatnie mecze grupy A w fazie grupowej turnieju mężczyzn. Rosjanie zagrają ze Słowakami, a Słoweńcy zmierzą się z Amerykanami.

13:15 Łyżwiarstwo szybkie : o godzinie 15 początek rywalizacji panczenistek na 1500 metrów, mamy nadzieję na dobry występ Polek, może któraś z nich powtórzy sobotni sukces Zbigniewa Bródki? Samo miejsce na podium będzie wielką niespodzianką, ale na pewno warto przyglądać się temu, co będzie działo się na Adler Arenie

12:40 - Biegi narciarskie : Polacy zakończyli na 15. miejscu.

Samotność długodystansowca. Marcus Hellner na mecie sztafety 4x10 kilometrów:

Autor:
Autor: PAP/EPA/ARMANDO BABANI

12:30 - Biegi narciarskie : to już oficjalne - Szwedzi wygrywają. Rosjanie świetnie finiszowali i srebro zostaje u gospodarzy, a Francuzi dość niespodziewanie zajęli 3. miejsce i nie będą rozpaczać po przegranej walce o drugi stopień podium. Na czwartym miejscu Norwegia, Polacy jeszcze na trasie

12:20 - Biegi narciarskie : złoto dla Szwedów praktycznie pewne, Francuz zaatakował srebro i wyprzedził Rosjanina, który na tę chwilę miałby brąz. Ale on też nie zamierza odpuścić, może być pasjonujący sprinterski finisz przy owacji rosyjskiej publiczności

12:05 - Biegi narciarskie : przed nami ostatnia zmiana. Olsson z trzeciej zmiany okrutnie zmęczony, na drugie miejsce wskoczyli Rosjanie, na trzecim są Francuzi, za nimi Włosi. Finowie nie wytrzymali tempa. Zawiedli Norwegowie, którzy mają blisko minutę straty do Szwedów przed ostatnią zmianą. Na ostatniej zmianie w sztafecie Polaków będzie biegł Jan Antolec. Uda mu się poprawić wynik?

11:55 - Biegi narciarskie : Polacy spadli na 14. miejsce, kapitalnie biegną Szwedzi, za nimi utrzymują się Finowie, dalej o medalowe miejsca walczą Czesi, Francuzi i Rosjanie

11:45 - Biegi narciarskie : Sebastian Gazurek nie utrzymał się w stawce pościgowej za prowadzącymi Szwedami, Finami i Francuzami. Na ostatnim pomiarze Polacy byli na 13. miejscu. Niedługo druga zmiana w sztafecie. Trwa ostra walka w czołówce.

Może w ramach poprawy humorów jeszcze jedno zdjęcie złotej medalistki w snowboardowym crossie, Czeszki Evy Samkovej:

Autor:
Autor: PAP/EPA/JENS BUETTNER

11:20 - Biegi narciarskie : na pierwszą zmianę na czele dotarli Szwedzi, po nich Finowie, a na trzecim miejscu Francuzi. Sytuacja zmieniała się co chwilę, teraz prawdopodobnie będzie więcej stabilizacji w stawce. Polacy po pierwszej zmianie na 11. miejscu. Gazurek zmienił Kreczmera

11:15 - Hokej : w turnieju mężczyzn Austria dołożyła jeszcze jedną bramkę i pokonała Norwegię 3:1, reprezentantki Finlandii wygrały natomiast z Niemkami 2:1