Soczi 2014: biathlonistki i skoczkowie bez medalu [10. DZIEŃ IGRZYSK]

Paweł Słójkowski 17.02.2014
Szybuje Kamil Stoch w serii próbnej, drużynowej rywalizacji na dużej skoczni w Soczi, foto: PAP/Grzegorz Momot

Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich igrzysk w Soczi. Natomiast w rywalizacji biathlonistek najlepsza z Polek Monika Hojnisz była szósta w biegu na 12,5 km ze startu wspólnego.

Soczi 2014 - Terminarz

Relacja na żywo:

22:00 - Kończymy już naszą relację na żywo z 10. dnia igrzysk i zapraszamy na kolejne emocje od jutra rana

21:56 - Skoki narciarskie: "Gdybym nie wiedział, że to skacze Piotrek Żyła, to bym go nie poznał" - stwierdził Maciej Kot po olimpijskim konkursie drużynowym w Soczi. Polacy zajęli czwarte miejsce, a przesądziła o tym nieudana próba Żyły. Wygrali Niemcy.

"Piotrek jest świadomy tego, że pierwszy skok nie był dobry, ale w drugim poszybował już tak, jak potrafi. Gdybym nie wiedział, że to on wykonuje tę pierwszą próbę, to bym go nie poznał. Ale nie zamierzam na niego zwalać winy, nie zamierzam też oceniać. Podsumować mogę tylko swoje skoki. Były dobre, lecz rywali jeszcze lepsze" - powiedział Kot.

Bronisław Stoch: Z Kamilem będziemy świętować dopiero po zakończeniu sezonu

TVN24/x-news

21:48 - Studio Olimpijskie: zapraszamy do wysłuchania podsumowania dzisiejszych zawodów w najnowszej audycji Soczi radiowej Jedynki

Soczi 2014: Hojnisz znów otarła się o medal. "Jestem przeogromnie szczęśliwa"

21:41 - Wiadomości: jutro w Soczi startuje siedmioro Polaków. W swoich konkurencjach nie są jednak zaliczani do faworytów, więc każda ich lokata w czołówce będzie miłą niespodzianką. Pełna zapowiedź 11. dnia igrzysk poniżej

Soczi 2014: siedmioro Polaków na starcie, ale nadziei medalowych brak [ZAPOWIEDŹ]

5. Jekaterina Bobrowa, Dmitrij Sołowiow (Rosja)      172,92

20:59 - Hokej: hokeistki Kanady pokonały Szwajcarię 3:1 (3:0, 0:1, 0:0) i awansowały do finału turnieju olimpijskiego w Soczi. O złoty medal zagrają z Amerykankami, które wcześniej wygrały ze Szwecją 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

20:40 - Wiadomości: Polska, z czterema złotymi medalami, zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu poniedziałkowych konkurencji. Po 60 z 98 finałów prowadzą nadal Niemcy, którzy zdobyli 13 krążków, w tym osiem złotych

Tabela medalowa

20:30 - Skoki narciarskie: tak wyglądały trybuny podczas konkursu drużynowego skoczków

20:18 - Biathlon: białoruska biathlonistka Daria Domraczewa, która w poniedziałek zdobyła swój trzeci złoty medal w zimowych igrzysk w Soczi, została wyróżniona przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę najwyższym odznaczeniem - tytułem Bohatera Białorusi

20:15 - Biegi narciarskie: norweska biegaczka narciarska Astrid Jacobsen nie wystąpi już w zimowych igrzyskach w Soczi. Mistrzyni świata z 2007 roku w sprincie wróciła już do kraju. W dniu ceremonii otwarcia olimpiady zmarł jej brat

20:04 - Skoki narciarskie: koniec konkursu drużynowego. Złoto - Niemcy, srebro - Austria, brąz - Japonia. Polska na czwartym miejscu. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia

Wojciech Fortuna: Liczyłem na złoty medal w konkursie drużynowym

/Foto Olimpik/x-news

Kibice po konkursie drużynowym: Nic się nie stało, za cztery lata będzie medal

Soczi 2014: Polacy tuż za podium, złoto dla Niemców [NA ŻYWO]

20:01 - Skoki narciarskie: Kamil Stoch jako ostatni z Polaków skacze na odległość 135 metrów. Polska w tej chwili na prowadzeniu! Ale przed nami jeszcze trzy ekipy

19:58 - Narciarstwo dowolne: reprezentujący Białoruś Anton Kusznir został w Soczi mistrzem olimpijskim w narciarskich skokach akrobatycznych. Drugie miejsce zajął Australijczyk David Morris, a trzecie Chińczyk Zongyang Jia. Polacy nie startowali

Anton
Anton Kusznir został w Soczi mistrzem olimpijskim w narciarskich skokach akrobatycznych, fot. EPA/SERGEY ILNITSKY

19:57 - Łyżwiarstwo figurowe: Meryl Davis i Charlie White zostali pierwszymi w historii amerykańskimi łyżwiarzami figurowymi, którzy zdobyli złoty medal olimpijski w parach tanecznych. W Soczi wyprzedzili mistrzów olimpijskich z Vancouver Kanadyjczyków Tessę Virtue i Scotta Moira

Meryl
Meryl Davis i Charlie White ze złotym medalem w Soczi, fot. EPA/BARBARA WALTON

19:55 - Skoki narciarskie: po trzech skokach w drugiej serii na prowadzeniu Austria, drugie miejsce - Niemcy, a trzecie - Japonia. Polska na czwartej pozycji ex aequo z Norwegią
19:51 - Skoki narciarskie: Jan Ziobro ląduje na odległość 133 metrów. Polska na tę chwilę na drugim miejscu w konkursie drużynowym

19:43 - Skoki narciarskie: po dwóch rundach skoków w drugiej serii stawka przedstawia się następująco - 1. Austria, 2. Niemcy, 3. Japonia, 4. Norwegia, 5. Polska

Soczi 2014: Polacy bez medalu? Duża strata do Japonii [NA ŻYWO]

19:40 - Skoki narciarskie: Piotr Żyła w swoim drugim skoku osiągnął 132 metry. Daje to jeszcze nadzieję na walkę o brązowy medal. Polska na razie na trzecim miejscu

19:34 - Skoki narciarskie: po pierwszym skoku w drugiej serii Polacy spadają na 5. miejsce. Liderami są Austriacy, przed Niemcami i Japonią

19:30 - Skoki narciarskie: rozpoczęła się druga seria skoków drużynowych. Maciej Kot skacze na odległość 129 metrów

19:19 - Skoki narciarskie: Polska ze stratą 31,2 punktu do prowadzących Niemców. Różnica punktowa do Austriaków, plasujących się po pierwszej serii na drugiej pozycji, wynosi 27,3 pkt. Strata Polaków do klasyfikowanych na trzecim miejscu Japończyków to 18,3 pkt.

Piotr
Piotr Żyła w serii próbnej, drużynowej rywalizacji na dużej skoczni w Soczi, fot. PAP/Grzegorz Momot