Soczi 2014: Kanadyjki ze złotym medalem w hokeja [13. DZIEŃ IGRZYSK]

Martin Ruszkiewicz 20.02.2014

W dzień po fatalnej środzie, kiedy to hokeiści "Sbornej" odpadli z turnieju olimpijskiego, Rosjanie cieszyli się ze zwycięstwa w Soczi łyżwiarki figurowej Adeliny Sotnikowej. W hokeju na lodzie złoto dla Kanadyjek. Polacy w czwartek nie startowali.

15:55 - Curling: Szwedki jeszcze nie do końca odwróciły losy spotkania, ale są na dobrej drodze, żeby to uczynić. Wyrównały stan rywalizacji na 3:3

15:45 - Hokej: dzisiaj dowiemy się, kto zdobędzie jakie medale w rywalizacji pań, a w niedzielę o godzinie 16 nastąpi finał rywalizacji mężczyzn. Opinia o tym, jaki mecz możemy zobaczyć w finale turnieju:

Źródło: Press Focus/x-news

I dodatkowo współczujemy Szwedkom. Walczyły dzielnie, jednak Szwajcarki były pokazały w tym meczu więcej serca:

Autor:
Autor: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

15:38 - Curling: Kanada wygrywa ze Szwecją 3:1. Zapowiada się niespodzianka?

15:35 - Biathlon: Martin Fourcade, trzykrotny medalista olimpijski w Soczi, zmaga się z chorobą i może nie wystartować w sobotniej sztafecie 4x7,5 km - poinformował trener Francuza Stephane Bouthiaux. U zawodnika podejrzewa się anginę. Ma szansę na udział?

15:30 - Narciarstwo dowolne: zaczęła się rywalizacja w konkurencji halfpipe. Jak na razie tylko kwalifikacje, ale jeszcze dzisiaj zobaczymy medalistki

15:17 - Hokej: i stało się, Szwajcarki wykorzystały to, że Szwedki musiały się odsłonić. Chwilę wcześniej miały świetną sytuację do podwyższenia wyniku na 4:2, jednak na posterunku była szwedzka bramkarka. Tym razem jednak została ona wycofana i, na niespełna 2 minuty przed końcem, Szwajcarki wykorzystały swoją okazję. Można już powiedzieć, że mają brązowy medal igrzysk w kieszeni! Szwedki zdołały jeszcze strzelić bramkę na 4:3, ale można to traktować tylko w ramach pocieszenia, które i tak będzie niewystarczające

Najsmutniejsza osoba 13. dnia igrzysk, bramkarka Szwecji Valentina Wallner:

Autor:
Autor: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

I dla przeciwwagi, ogromna radość Szwajcarek. Podkreślmy, że zasłużona w 100%.

Autor:

15:15 - Curling: w meczu o brązowy medal Szwedki i Kanadyjki na razie remisują. Jest 1:1

15:07 - Hokej: niesamowite, Szwajcarki wygrywają już 3 do 2! Będzie brązowy medal rzutem na taśmę? Hokeistki piszą piękny scenariusz, pytanie tylko, czy wytrzymają do końca. Do końca trzeciej tercji i całego meczu już tylko pięć minut

15:00 - w Soczi dopisuje pogoda, kibice mogą korzystać z uroków "lata". Kolejny ładny obrazek z igrzysk:

Autor:
Autor: PAP/EPA/BARBARA WALTON

14:53 - Hokej: mamy remis! Szwajcarki w kilka minut zdobyły dwie bramki. Na tablicy 2:2

14:46 - Hokej: kontaktowa bramka dla Szwajcarek na początku trzeciej tercji. Jeszcze dużo się może wydarzyć w tym meczu

14:39 - Biegi narciarskie: faworytka sobotniego biegu na 30 kilometrów techniką dowolną Szwedka Charlotte Kalla jest lekko przeziębiona. Wyprowadziła się z wioski olimpijskiej i odpoczywa w hotelu w Soczi.

W rozmowie z dziennikiem "Expressen" biegaczka powiedziała, że poczuła początki przeziębienia po sztafecie w sobotę. "Przez ostatnie dni miałam zatkany nos i czułam drapanie w gardle. W dodatku kilka ostatnich nocy bardzo źle spałam, tylko po 3-4 godziny. Mam teraz tylko nadzieję, że się wykuruję na czas, lecz nie wiem, jak będzie reagować moje ciało podczas biegu" - przyznała

14:30 - Curling: Kanadyjki czy Szwedki? Rozpoczynamy finałowy mecz

14:28 - Hokej: Johansson przedarła się z lewej strony, uderzyła mocno i celnie. Jest już 2:0!

14:17 - Hokej: trwa druga tercja w meczu pań Szwecja - Szwajcaria. Wynik bez zmian, prowadzą Szwedki 1:0

13:56 - Wiadomości: ukraińscy dziennikarze i wolontariusze pracujący podczas zimowych igrzysk w Soczi są bardzo zaniepokojeni sytuacją w ojczyźnie. W Kijowie trwają antyrządowe protesty, w wyniku których wiele osób poniosło śmierć lub jest rannych.

"Dzwoniła do mnie mama, która opowiadała, jak straszne rzeczy dzieją się w stolicy. Bardzo przeżywam tragedię rozgrywającą się na Ukrainie, jestem zaniepokojona, ale musimy oddzielić to wszystko od sportu. Mam nadzieję, że nasi reprezentanci będą zdobywali jeszcze medale na olimpiadzie" - powiedziała w rozmowie z polskimi dziennikarzami Laura, jedna z ukraińskich wolontariuszek w biurze prasowym w ośrodku narciarskim, gdzie są rozgrywane biegi i biathlon

Kibicka
Kibicka podczas meczu hokeja kobiet Szwecja - Szwajcaria, z wymalowaną flagą Ukrainy na ustach Fot.: PAP/EPA/SRDJAN SUKI

13:34 - Hokej: Szwedki prowadzą po kapitalnej akcji

13:10 - Hokej: Szwajcarki grają ze Szwedkami o trzecie miejsce. Trwa pierwsza tercja