Soczi 2014: Kanada lepsza od USA w hokejowym hicie [14. DZIEŃ IGRZYSK]

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 21.02.2014
Hokeiści Kanady mają szanse na awans do finałów i walkę o kolejne olimpijskie złoto
Hokeiści Kanady mają szanse na awans do finałów i walkę o kolejne olimpijskie złoto, foto: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Kanada pokonała USA w półfinale turnieju hokeistów. Obie polskie drużyny łyżwiarskie awansowały do najlepszej czwórki igrzysk w Soczi. O medale panczeniści i ich koleżanki będą walczyć w sobotę. W piątek rozegrano siedem finałów, ujawniono też pierwsze dwa przypadki dopingu.

Soczi 2014 - Terminarz

20:45 - kończymy naszą relację z 14. dnia igrzysk. Piątkowe emocje zakończyły się wraz z końcem drugiego półfinałowego meczu hokeja mężczyzn. Do końca igrzysk zostały już tylko godziny, ale godziny te mogą być dla polskich kibiców bardzo szczęśliwe. Sobota będzie dniem, w którym przed naszymi reprezentantami będą ostatnie medalowe szanse i miejmy nadzieję, że któraś z nich zostanie wykorzystana. Zapraszamy też do zapoznania się z tym, co przed nami w kolejnym dniu w Soczi:

15. DZIEŃ IGRZYSK [ZAPOWIEDŹ] >>>

Zapraszamy też do wysłuchania podsumowania dnia w Studiu Olimpijskim radiowej Jedynki:

Panczeniści i panczenistki naszą ostatnią nadzieją na medal >>>

A na koniec dla wszystkich wiernych fanów igrzysk - ogień olimpijski w Soczi:

21:55 - Wiadomości: Polska, z czterema złotymi medalami, wciąż zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu piątkowych konkurencji. Po 88 z 98 finałów prowadzi nadal Norwegia, która ma w dorobku 22 krążki, w tym 10 złotych

Tabela medalowa
21:52 - Short track: jednym z multimedalistów 22. zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi jest 28-letni Wiktor An, Koreańczyk startujący w barwach Rosji, który ma w dorobku trzy złote i jeden brązowy medal. Łącznie w dotychczasowych startach w igrzyskach wywalczył sześć złotych i dwa brązowe krążki

Soczi 2014: złoty medal w sztafecie mężczyzn dla Rosji

21:51 - Short track: "W kwalifikacjach do igrzysk na jednym dystansie rywalizowało ponad 100 osób, do Soczi, w zależności od konkurencji, przyjechały 32-36. Chociaż według niektórych moje występy były nieudane, ja tak nie uważam. Wypadłam lepiej niż w Vancouver, jest progres wynikowy" - powiedziała Maliszewska, która na olimpiadzie przed czterema laty była 29. w wyścigach na 500 i 1500 m.

Soczi 2014: Maliszewska odpadła w ćwierćfinale
21:50 - Biathlon: "Patrząc na stratę wynikającą z rund karnych i dobierania amunicji, to dzisiaj z łatwością wygrałybyśmy. To niezrozumiałe dla mnie, skąd taka różnica w strzelaniu, jestem w szoku. Po biegu usłyszałam od trenera, że moje strzały znalazły się pod tarczą. Być może ustawienie broni miało znaczenie" - powiedziała dziennikarzom Pałka, która startowała na pierwszej zmianie.

Soczi 2014: koszmarne strzelanie Pałki pozbawiło Polki szans na medal [RELACJA]

20:30 - Wiadomości: czekając na sobotę zapraszamy na film. Naszym zdaniem największa medalowa szansa w sobotnich zmaganiach w Soczi:

Źródło: TVN24/x-news

20:15 - Hokej: według większości ekspertów Kanada była w tym spotkaniu zespołem lepszym i zasłużyła na awans do finału turnieju w Soczi

20:05 - Hokej: KANADA! Szwecja już czeka w finale, zawodnicy USA wycofali bramkarza, ale nie udało im się strzelić bramki. Szwedzi będą potrafili przeciwstawić się Kanadyjczykom w walce o złoto?

19:55 - Hokej: do końca meczu zostało już tylko około 10 minut, Kanada cały czas na prowadzeniu, wczorajsze mecze w turnieju pań pokazały nam jednak, że da się odwrócić losy spotkania nawet w ostatnich sekundach

Jak na razie na drodze Amerykanów do strzelenia wyrównującej bramki staje ten oto człowiek, kanadyjski bramkarz Carey Price:

Autor:
Autor: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Paweł Słójkowski, Marcin Nowak, polskieradio.pl, PAP, IAR

Relacja na żywo >>>

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!