Soczi 2014: Niemiec najlepszym kombinatorem. Słaby występ Polaka

PAP
Artur Jaryczewski 12.02.2014
25-letni Niemiec w ostatnich latach zdominował kombinację norweską
25-letni Niemiec w ostatnich latach zdominował kombinację norweską, foto: PAP/EPA/HENDRIK SCHMIDT

Eric Frenzel zdobył złoty medal w kombinacji norweskiej (normalna skocznia + 10 km). Niemiec prowadził już po pierwszej konkurencji - skokach narciarskich, w biegu tylko potwierdził dobrą dyspozycję. Jedyny z Polaków Adam Cieślar był 39.

>>> Relacja 5.dzień igrzysk

25-letni Niemiec ruszył na trasę z sześciosekundową przewagą nad Japończykiem Akito Watabe. Azjata szybko go dogonił i długo biegli razem. Frenzel decydujący atak przeprowadził już na stadionie, tuż przed metą. Ostatecznie wyprzedził Watabe o 4,2 s. Po brąz sięgnął Norweg Magnus Krog.

Zaskoczeniem jest dalekie - 35. miejsce mistrza olimpijskiego z Vancouver Francuza Jasona Lamyego Chappuisa. Po skokach zajmował jeszcze wysoką ósmą lokatę i miał tylko 31 s straty. Na metę dotarł jednak 2.37,5 za Frenzelem.

Niemiec w ostatnich latach zdominował kombinację norweską. Jest dwukrotnym mistrzem globu, zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zeszłego sezonu. W Soczi sam mówił, że interesuje go wyłącznie złoto. - Rywalizacja przebiegła dokładnie tak jak zakładałem. Jest wspaniale - powiedział tuż za metą jego trener Hermann Weinbuch.

fot.
fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI

 

Cieślar po skoku na odległość 90,5 m zajmował 42. miejsce i na trasę ruszył 1.50 za Frenzelem. Ostatecznie został sklasyfikowany na 39. pozycji ze stratą 3.18,5 do zwycięzcy.

Soczi 2014 - zobacz serwis specjalny

PAP/aj

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!