Polskie Radio Dzieciom

Gra edukacyjna ABC miłości

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 10:05
Duch Święty przynosi nam radość, uśmiech, pocieszenie, przebaczenie - i wiele innych darów. A wszystkie "dobre, dobre, bardzo dobre"!
Audio
  • 31-05-2020 (Polskie Radio Dzieciom / Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony)
Gra edukacyjna ABC Miłości jest dedykowana wszystkim, którzy chcą łączyć uczenie się zasad moralnych z dobrą zabawą. Oparta na tekście ABC Społecznej Krucjaty Miłości Stefana kardynała Wyszyńskiego
Gra edukacyjna "ABC Miłości" jest dedykowana wszystkim, którzy chcą łączyć uczenie się zasad moralnych z dobrą zabawą. Oparta na tekście "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" Stefana kardynała Wyszyńskiego Foto: abcmilosci.pl

To prawdziwe skarby, z których możemy korzystać stosując kilka prostych rad. Na przykład tych zebranych w formie ABC miłości - Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Opowie nam o nich pani Małgosia Wojewoda z Fundacji Dziedzictwo Stefana Wyszyńskiego.

Prowadzenie: Małgorzata Bartos-Witan

Data emisji: 31.05.2010

Godzina emisji: 9:00

Zapraszamy na audycję z cyklu Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony w każdą niedzielę o godz. 9.00

-

Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Dobry Pasterz i Królowa

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 10:05
Czwarta niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, dzień szczególnej modlitwy o powołania. W tym roku obchodzona 3 maja związana jest z Uroczystością Najśwfreiętszej Maryi Panny Królowej Polski. Połączymy te dwie okazje i postaci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 10:05
Dzisiaj opowiadamy o historii św. Stanisława, patrona dzieci, którego wspomnienie będziemy obchodzić 10 maja. Pod rozważania weźmiemy również aktualny fragment Pisma Świętego czytany tego dnia w kościołach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 10:05
18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, który do historii przeszedł jako papież Jan Paweł II, ogłoszony świętym przez swojego następcę.
rozwiń zwiń