Polskie Radio
Section05
religia

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. O. Jacek Szymczak: jesteśmy powołani do życia w zmartwychwstaniu

- Jesteśmy tymi, którzy cały czas muszą sobie przypominać, że nasze ciała są świątynią Boga. Nasza cielesność nie jest czymś, co można odstawić, jest przeżywana jako pełnia życia, rozwijamy się jako dusza i ciało - mówił w Polskim Radiu 24 o. Jacek Szymczak, dominikanin.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki religia Polskie Radio 24 Agnieszka Kozłowska-Łysko chrześcijaństwo

Przed godziną W…

78 lat temu, 31 lipca 1944 roku,  Warszawiacy zaangażowani w walkę podziemną, w napięciu czekali na hasło do rozpoczęcia powstańczego zrywu. Na godzinę W. czekali również Monika i Czesław Kicmanowie. Ich 7  letni syn Stanisław Maciek nie czekał, ale cudem uratowany z rzezi woli do końca swojego barwnego życia kolejnym pokoleniom opowiadał o warszawskim sierpniu. Zmarł rok temu jako mąż, ojciec, dziadek, a na końcu również i ksiądz. 
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Nowy Rok Muzułmański. Dzień Odpuszczenia Win

"Oto przed nami Nowy Rok Muzułmański 1444 hidżry [...] Nadchodzący Nowy Rok Muzułmański to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka [...] Z okazji Nowego Roku Muzułmańskim składam naszym Braciom i Siostrom w islamie życzenia wszelkiej pomyślności, sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, zdrowia i spokoju ducha, a przede wszystkim pokładania zaufania w Jedynym Allahu (słt). On (słt) odpłaci nam za to tysiąckrotnie". Te życzenia złożył żyjącym w Polsce wyznawcom islamu Mufti Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego Rzeczypospolitej Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa Barbara Ogrodowska islam religia tradycja

Papież wyruszył na pielgrzymkę do Kanady. W planach spotkanie z premierem i rdzenną ludnością kraju

O godzinie 9.00 papież Franciszek wyruszył z rzymskiego lotniska Fiumicino, gdzie rozpocznie sześciodniową pielgrzymkę do Kanady. Pierwszym etapem jego podróży jest Edmonton, w którym papieski samolot ma wylądować po ponad dziesięciogodzinnym locie. O szczegółach z Rzymu korespondent Polskiego Radia Piotr Kowalczuk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Kanada papież papież Franciszek pielgrzymka wiara religia Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo