X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
religia

Jasna Góra - miejsce szczególne dla Polski

Jasna Góra w różnych, głównie dramatycznych momentach naszej historii, była dla Polaków miejscem wyjątkowym - miejscem  symbolem i punktem odniesienia. Tam się ludzie modlili, szukali wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. O znaczeniu Sanktuarium na Jasnej Górze mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Rogozińska - dziennikarka, podróżniczka, autorka książki “Polowanie na Matkę”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Częstochowa Jasna Góra religia

Fotografowanie niewidocznego. Jak uwiecznić wiarę?

Różnego rodzaju wydarzenia religijne - nie tylko największe, jak spotkania wiernych z papieżem, ale także mniejsze uroczystości, czyli wszelkiego rodzaju chrzty czy odpusty - są polem pracy fotografów. Jak zrobić w takich warunkach dobre zdjęcie, ujmujące subtelności wiary, a przy tym być aktywnym uczestnikiem wydarzenia, który nie przeszkadza innym w godnym przeżywaniu spotkania z Bogiem? O tym w audycji Kwadratura Kultury mówił Janusz Rosikoń, fotograf. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA fotografia religia katolicyzm

Ostrożne: wieś, w której objawiali się Jezus i Maryja

Ostrożne to mała wieś niedaleko Zambrowa i Łomży. Położona z dala od głównej drogi prowadzącej z Białegostoku do Warszawy. Wieś zamknięta jest polami i lasem. To właśnie tam od 1984 roku dochodzi do objawień Pana Jezusa i Matki Bożej, których doznaje mieszkająca tam siostra Czesława. O objawieniach i mistycznych przeżyciach nie tylko siostry Czesławy, w programie "Życie z duszą czy bez?" Filip Memches rozmawiał ze swoim gościem Grzegorzem Kasjaniukiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki wiara Kościół Msza święta Jezus Chrystus religia Biblia

Czarne karty Kościoła: mamy do czynienia z wiedzą potoczną

Dla współczesnych Polaków to wręcz oczywistość. Krucjaty, inkwizycje, antysemityzm - można mnożyć słowa będące synonimami tego, czego katolicy powinni się wstydzić. Na ile jest to prawda, a na ile jest to wytwór antykatolickiej propagandy - o tym rozmawiał w programie Życie z duszą Filip Memches oraz jego gość, historyk UW Paweł Skibiński.
Zobacz więcej na temat:  Filip Memches Kościół Kościół i kultura średniowiecze społeczeństwo religia propaganda

Niezłomni drugiej linii frontu

„Zawsze w cieniu, zawsze potrzebni…” – tak samo 74 lata temu, tak i dziś. Tuż przed kolejną rocznicą Powstania Warszawskiego, zapraszamy na opowieść o księżach od zadań specjalnych: kapelani powstańczy, kapelani robotników i czasów Solidarności, uczestnicy misji w Afganistanie, Czadzie, będący przy dziecku umierającym na szpitalnym łóżku i w pracy z recydywistami. Kapelani z miejsc, gdzie siła musi stać ponad słabością.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Czy Kościołowi katolickiemu grozi marginalizacja?

Od wielu dziesięcioleci nie milkną głosy, że Kościół katolicki czeka marginalizacja, a chrześcijaństwo skazane jest na utratę społecznego prestiżu. Tymczasem wielu duchownych, jak i świeckich, nie przyjmuje tego do wiadomości, zwłaszcza w Polsce. W jaki sposób Kościół może stawiać czoła tym nieprzychylnym opiniom? Do tematu w audycji „Życie z duszą, czy bez?” odniósł się teolog ks. Robert Skrzypczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo chrześcijaństwo religia Jezus Chrystus wiara katolicyzm