X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
chrześcijaństwo

Pakistan. Radykalna mniejszość silniejsza od milczącej większości

- To niestety jest w Pakistanie dość częsta sytuacja, że zbrojna, agresywna grupa mniejszościowa trzyma w ryzach resztę społeczeństwa - mówił w Dwójce Patryk Kugiel (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) o ostatnich protestach radykalnych islamistów po uniewinnieniu przez sąd chrześcijanki oskarżonej o bluźnierstwo.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Rosiak Pakistan islam ŚWIAT chrześcijaństwo Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Góry (są... ) do zdobycia

W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach - mówił Jan Paweł II. Jak te wielkie kategorie odbijają się  w naszym życiu? Gdzie są nasze osobiste i wspólne Góry Przemienienia? O tym w Familijnej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Koniec protestów w Pakistanie po uniewinnieniu Asi Bibi

Prawnik, który reprezentował przed sądem Asię Bibi, opuścił Pakistan w obawie o swoje życie. Saif-ul-Mulook jest pełnomocnikiem chrześcijanki, która osiem lat spędziła w celi śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec Mahometa, a którą w środę uniewinnił Sąd Najwyższy. Wyrok wywołał falę protestów islamskich radykałów, które zakoćzyły się w nocy z piątku na sobotę, dzięki zawarciu umowy między manifestantami, a rządem Pakistanu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Pakistan islam chrześcijaństwo protest

Ks. dr Mariusz Boguszewski: co 5 minut na świecie ginie jeden chrześcijanin

– Paradoksem jest to, że mamy rozwój cywilizacyjny i edukację, a mimo wszystko ginie dziś najwięcej męczenników za wiarę w historii – powiedział ks. dr Mariusz Boguszewski reprezentujący organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 2 listopada Kościół katolicki obchodzi Dzień Zaduszny, w którym wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo wiara religia Bliski Wschód katolicyzm społeczeństwo Jezus Chrystus

Uroczystość Wszystkich Świętych. Co jest istotą pamięci o zmarłych?

– To dzień radości, w którym powinniśmy cieszyć się z tego, że my również jesteśmy powołani do świętości – powiedziała Monika Jałtuszewska z portalu Aleteia.pl. Wraz z bratem Szymonem Janowskim, kapucynem, mówili w Polskim Radiu 24 o istocie dnia, w którym wspominamy tych, którzy zakończyli już swój ziemski żywot.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wszystkich Świętych śmierć chrześcijaństwo społeczeństwo Zaduszki Kościół katolicki

Pociąg do wieczności

Żyjemy na walizkach. Każda podróż gdzieś się zaczyna i gdzieś się kończy. Nie od nas zależy, kiedy i skąd wyruszyliśmy. Od nas jednak zależy do jakiej stacji zmierzamy... Bo są stacje końcowe i te, przesiadkowe, dotarłszy do których wyruszamy w nową podróż. W uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy Państwa do tej niecodziennej podróży w czasie i przestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć