X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wielkanoc

"Trwa wymywanie świąt z duchowego, polskiego krajobrazu"

W okresie wielkanocnym jesteśmy otoczeni przez kurczaki, zajączki, króliczki, kury, zakupy, gotowanie, świąteczne porządki, po których następuję dwa dni świętowania jedzenia. Czym jest Wielkanoc dla Polaków – wielkim świętem religijnym, duchowym, czy też istotnym elementem naszej obyczajowości? Gośćmi audycji O Sobie Samych byli: dr Zuzanna Grębecka z Instytutu Kultury Polskiej UW i prof. Zbigniew Mikołejko z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 święta Wielkanoc religia wiara Kościół katolicyzm

Woda w aspektach mistycznych i estetycznych

Poniedziałek Wielkanocny to okazja, aby oblać kogoś bezkarnie odrobiną wody. W audycji Kwadratura Kultury, goście Moniki Małkowskiej: Irena Groblewska, poetka, specjalista od PR i Łukasz Kosowski, historyk sztuki, kurator Muzeum Literatury w Warszawie mówili o tym, jakie znaczenie ma w naszej kulturze woda i jak wpływ wywiera ona na nasze życie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 woda wodór kształty malarstwo tradycja Wielkanoc chrześcijaństwo katolicyzm