Polskie Radio
Section05
wiara

Ewangelicka teolożka o powrocie do jedności Kościoła

Wydawałoby się, że wystarczy odnieść się do Biblii i zrekonstruować obraz pierwotnego Kościoła, aby można było mówić o powrocie do jedności, nawet tej instytucjonalnej czy strukturalnej, jednak sprawa nie jest tak prosta – przekonywała 5 lutego br. podczas nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie prof. dr hab. Kalina Wojciechowska z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (ChAT).
Zobacz więcej na temat:  wiara

Lech Zakrzewski: świętuję mój pierwszy dzień bez alkoholu

Gościem audycji "Ocaleni" był Lech Zakrzewski, działacz społeczny, radiowiec, który własnym życiem dał świadectwo, że można wygrać z chorobą alkoholową. Lech Zakrzewski od wielu lat prowadzi w Radiu Podlasie audycję "Boże użycz nam pogody ducha", która opowiada o nadziei i o wychodzeniu z uzależnień. 
Zobacz więcej na temat:  alkohol alkoholizm uzależnienia Sokołów wiara rodzina małżeństwo terapia Rafał Porzeziński

Kontrowersje wokół papieskiej adhortacji Amoris Laetitia

– Brak precyzji tego dokumentu daje pole do snucia różnych interpretacji. To jest główny problem – powiedział Piotr Kaznowski, publicysta kwartalnika "Christianitas".  W 2016 roku, po dwóch zgromadzeniach Synodu Biskupów, papież Franciszek wydał adhortację Amoris Laetitia. Wzbudziła ona szereg kontrowersji i dyskusji. Co było tego powodem? O tym rozmawialiśmy z naszym gościem w audycji „Życie z duszą, czy bez?”
Zobacz więcej na temat:  papież Kościół religia wiara