Polskie Radio
Section05
Kościół

"Post to oręż na kłopoty współczesnego świata"

– Współcześnie post stał się swego rodzaju dietetyczną herezją – powiedział Marek Zaremba, dietoterapeuta i autor książki „Boży Skalpel. Uzdrowienie postem”. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa o istocie postu dla chrześcijanina i tego, czy jego przestrzeganie możliwe jest w świecie niemal nieograniczonej konsumpcji, gdy za wszelką cenę unika się doświadczenia fizycznego i duchowego głodu.
Zobacz więcej na temat:  karnawał Kościół Filip Memches Wielki Post

Kontrowersje wokół papieskiej adhortacji Amoris Laetitia

– Brak precyzji tego dokumentu daje pole do snucia różnych interpretacji. To jest główny problem – powiedział Piotr Kaznowski, publicysta kwartalnika "Christianitas".  W 2016 roku, po dwóch zgromadzeniach Synodu Biskupów, papież Franciszek wydał adhortację Amoris Laetitia. Wzbudziła ona szereg kontrowersji i dyskusji. Co było tego powodem? O tym rozmawialiśmy z naszym gościem w audycji „Życie z duszą, czy bez?”
Zobacz więcej na temat:  papież Kościół religia wiara

Znaczenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Prawica Twoja wsławiła się mocą” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który rozpoczął się w czwartek 18 stycznia. Doroczny Tydzień to dobra okazja, aby porozmawiać o wieloaspektowej współpracy międzywyznaniowej, jaka jest i jaka może być podejmowana  w obliczu problemów współczesnego świata, a także o dialogu mającym prowadzić ku jedności między chrześcijanami.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół ekumenizm