X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kościół

Sytuacja w polskim Kościele a pontyfikat Jana Pawła II

16 października 1978 roku, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. 58-letni wówczas Jan Paweł II został najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku. Jak, po nieco ponad trzynastu latach od jego pontyfikatu, wygląda sytuacja w polskim Kościele? O tym w rozmowie z prof. Januszem Odziemkowskim z UKSW i ks. Bogdanem Bartołdem, w audycji Sztuka słuchania.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Kościół Jan Paweł II

Społeczeństwo obywatelskie Jana Pawła II

Minęło 40 lat od rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Odwieczne pytanie „skąd jesteś i dokąd zmierzasz” papież skierował przede wszystkim do pełnych zapału i energii młodych ludzi kreujących swoja tożsamość i tworzących przyszły obraz świata. W studiu Polskiego Radia 24 o dziedzictwie mysli papieża rozmawiali: Dominka Żukowska-Gardzińska z Instytutu Myśli Jana Pawła II oraz Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II Kościół społeczeństwo