Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014. Hiszpania - Australia. Villa, Torres i Mata uratowali honor mistrzów [RELACJA]

Aneta Hołówek 23.06.2014
Adam Taggart (z lewej) z Australii i hiszpański bramkarz Pepe Reina
Adam Taggart (z lewej) z Australii i hiszpański bramkarz Pepe Reina , foto: PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

W swoim ostatnim występie na mundialu Hiszpanie pokonali Australię 3:0. Mecz nie miał większego znaczenia, bo drużyny wcześniej straciły szanse na awans do 1/8 finału.

RELACJA:

90 min. + 3 - koniec meczu! Hiszpania z klasą żegna się z mundialem!

90 min. - Iniesta przy piłce robi różnicę, ale tym razem genialnego podania piłkarza FC Barcelony nie wykorzystał Mata

87 min. - Silva ruszył z animuszem w stronę bramki Australii. Spiranović był w stanie powstrzymać jego szarżę jedynie szarpnięciem za koszulkę, za co Australijczyk otrzymał żółtą kartkę

82 min. - Fabregas zagrał w pole karne, gdzie na piłkę czekał Juan Mata, który skierował futbolówkę do siatki między nogami bramkarza

82 min. - GOOOOOOL! Mata i jest 3:0!

75 min. - obrońcy Australii proszą się o trzeciego gola. Hiszpanie wchodzą w ich pole karne z dużą łatwością. Tym razem bliski pokonania Mata Ryana był Cesc Fabregas

69 min. - Kolejne fenomenalne podanie Iniesty. Tym razem piłkę dostał Torres, który ustawił sobie piłkę odpowiednio do strzału i technicznym, ale mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Australii

69 min. - Fernando Torres i jest 2:0!

67 min. - Cazorla schodzi, zmienia go Cesc Fabregas

65 min. - bardzo składna akcja Australijczyków, którzy pod bramka Pepe Reiny zabawili się z rywalem w stylu Hiszpanów, czyli tiki-taką. Akcję próbował zakończyć efektownym strzałem piętą Troisi, ale spudłował

60 min. - boisko opuszcza Oar, w jego miejsce wchodzi Troisi

57 min . - świetna akcja Australijczyków. Mathew Leckie przedziera się w pole karne Hiszpanii. Sergio Ramos ratuje Hiszpanów przed utratą gola. Niestety Leckie odczuł mocno starcie z Ramosem, bo musi być opatrzony przez służby medyczne

55 min. - dużo strat piłki po jednej i drugiej stronie, na trybunach dużo gwizdów, ale śpiewy także słychać. Za Dawida Villę wchodzi Juan Mata. Strzelec bramki jest mocno zdziwiony decyzją trenera Vicente del Bosque. Dla Villi mecz z Australią był ostatnim występem reprezentacyjnym

47 min. - trener Vicente del Bosque nie zdecydował się na miany w składzie, zmiany dokonał trener Australijczyków. Boisko opuścił Taggart, a w jego miejsce wszedł Halloran

Zaczynamy drugą połowę meczu:

45 min. - sędzia dolicza minutę, ale w tym czasie nie zmienia się wynik meczu

45 min. - mecz toczy się w rytmie wakacyjnym, co odpowiada Hiszpanii, bo dosyć łatwo podopieczni del Bosque podchodzą do bramki Mata Ryana

40 min. - Australia próbuje szybko odpowiedzieć, ale Pepe Reina jest na posterunku

36 min. - gol padł po świetnym podaniu Iniesty, który zagrał do Juanfrana, ten podniósł głowę i dograł w pole karne pod nogi Villi. Napastnik piętą skierował piłkę do bramki

36 min . - Iniesta błysnął geniuszem czyli podaniem. Villa wykończył - 1:0!

30 min. - po podaniu Villi, który wcześniej jak dziecko okiwał Jedinaka, do siatki zamiast piłki wpadł Torres - przez chwilę zapachniało golem

26 min. - Fernando Torres zmienia rozerwaną przez rywala koszulkę - takiego aplauzu piłkarz jeszcze dzisiaj od kibiców nie otrzymał

Fernado
Fernado Torres zmienia koszulkę fot. PAP/EPA/JUANJO MARTIN

25 min. - Taggart zapędził się pod bramkę Reiny, ale tam w sekundę aż zaroiło się od ubranych dzisiaj na czarno hiszpańskich piłkarzy

20 min. - zupełnie inne zgranie pokazuje w dzisiejszym meczu para Iniesta- Villa. Iniesta popatrzył uważnie, zagrał pod bramkę do Villi. ten chciał uderzyć z woleja, ale trafił nieczysto

18 min. - tak wygląda dzisiejsza ławka rezerwowych Hiszpanii

Od
Od lewej do prawej: Xavi Hernandez, David Silva, Javi Martinez i Diego Costa - hiszpańska ławka rezerwowych fot. PAP/EPAJuanio Martin

15 min. - badanie umiejętności rywala i co ma w planach na dzisiejszy mecz - to obraz gry pierwszych piętnastu minut meczu

8 min. - Hiszpanie mają duże problemy z wyjściem z własnej połowy. Australijczycy atakują, ale Pepe Reina na razie nie ma dużo pracy

4 min . - pierwsi zaatakowali Australijczycy, ale na posterunku był Segio Ramos, który przerwał akcję

1 min. - trener del Bosque nie namieszał dużo w składzie swojej drużyny