Polskie Radio
Section05
reprezentacja Hiszpanii

Euro 2020: Giorgio Chiellini - wyluzowany bohater. Pokonał Hiszpanów już przed karnymi?

Giorgio Chiellini podczas półfinału z Hiszpanią popisał się nie tylko doskonałą grą w obronie, ale również zachowaniem przed rzutami karnymi. Jako jeden z kapitanów (drugim był Jordi Alba), uśmiechał się szeroko i przyjacielsko zaczepiał hiszpańskiego piłkarza, pokazując pełen spokój i wiarę w awans. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Włoch reprezentacja Hiszpanii

Euro 2020: Luis Enrique docenił Alvaro Moratę. "Musiał znosić bardzo trudne rzeczy"

Napastnik reprezentacji Hiszpanii, Alvaro Morata, podczas meczu z Włochami przeżył drogę z piekła do nieba i z powrotem. Krytykowany snajper najpierw strzelił bramkę, która doprowadziła do dogrywki, a w serii rzutów karnych zmarnował kluczową "jedenastkę". Selekcjoner Luis Enrique docenia jednak jego wkład w grę zespołu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Włoch Euro 2020 Roberto Mancini

Euro 2020: Włochy w finale. Trwają "magiczne noce", "niebieski sen nie ma końca"

Ogromne cierpienie, niebywały wysiłek, ale jeszcze większe pragnienie, by dotrzeć do finału - tak włoskie media oceniają grę "Azzurrich", którzy w rzutach karnych wygrali z Hiszpanią na Wembley mecz o finał piłkarskich mistrzostw Europy. "Ten niebieski sen nie ma końca" - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Włoch reprezentacja Hiszpanii Euro 2020 SPORT Roberto Mancini

Włosi wiedzieli, że będą cierpieć, "a to jeszcze nie koniec"

- Zasługą jest przede wszystkim to, że gracze wierzyli w sukces przez trzy lata (odkąd Mancini jest selekcjonerem - przyp. red). To jeszcze nie koniec. Przed finałem musimy odzyskać utracone siły - powiedział po meczu półfinałowym Euro 2020 Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, która w półfinale, po rzutach karnych pokonała Hiszpanię.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Włoch reprezentacja Hiszpanii Euro 2020 SPORT Roberto Mancini

ANALIZA Euro 2020: Hiszpania już nie wstydzi się za kadrę. "La Roja" dopiero stanie przed pierwszym poważnym testem

Mimo awansu do półfinału mistrzostw Europy w Hiszpanii czuć raczej ulgę niż euforię. Kwalifikacja do końcowej fazy turnieju jest tłumaczona stosunkowo łatwą dla "La Roja" drabinką, bez której, zdaniem wielu komentatorów, o podobny sukces byłoby trudno. Mecz z Włochami ma być pierwszym prawdziwym testem dla podopiecznych Luisa Enrique.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Włoch

Euro 2020: Hiszpanie pełni obaw przed meczem z Włochami. "Nawet kiedy grają słabo, są nieźli"

Komentatorzy w Hiszpanii spodziewają się zaciętego pojedynku podopiecznych Luisa Enrique we wtorkowym półfinale piłkarskich mistrzostw Europy przeciwko Włochom. Drużynę z Italii porównują do legendarnej amerykańskiej aktorki Mae West, twierdząc, że nawet kiedy gra słabo, wciąż jest dobra.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Włoch

Euro dla ludzi z pieniędzmi i wpływami? UEFA dzieli trybuny

Stadion Wembley jest wizytówką europejskiego i światowego futbolu, kojarzony z wyjątkową atmosferą na trybunach. Właśnie na tym obiekcie zostaną rozegrane półfinały i finał mistrzostw Europy. Ze względu na obostrzenia epidemiczne w Wielkiej Brytanii, decyzja podjęta przez UEFA pokazuje jednak, że również wśród kibiców są równi i równiejsi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Anglii reprezentacja Włoch reprezentacja Danii reprezentacja Hiszpanii uefa

Bez gwiazd w szlagierze? To może być tajemnicza strategia

W piątek i sobotę odbędą się ćwierćfinały piłkarskich mistrzostw Europy. Na pierwszy z tych dni zaplanowano mecz lidera światowego rankingu Belgii z Włochami w Monachium oraz spotkanie Szwajcarii - bez pauzującego za kartki kapitana Granita Xhaki - z Hiszpanią w Sankt Petersburgu
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Włoch reprezentacja Belgii reprezentacja Szwajcarii