Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: zabójcze 10 minut Meksyku w meczu z Chorwacją [RELACJA]

Martin Ruszkiewicz 24.06.2014
Radość piłkarzy Meksyku po strzeleniu gola Chorwacji na MŚ w Brazylii
Radość piłkarzy Meksyku po strzeleniu gola Chorwacji na MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

Reprezentacja Chorwacji przegrała z Meksykiem 1:3 (0:0) w ostatnim meczu grupy A mistrzostw świata w Brazylii. Chorwaci po tej porażce żegnają się z turniejem.

Relacja na żywo:

RELACJA:

90 min. + 4 - Koniec meczu. Chorwacja - Meksyk 1:3.

90 min. - Sędzia doliczył 4 minuty.

89 min. - Ante Rebić brutalnie sfaulował rywala i wyleciał z boiska.

87 min. - Meksyk traci pierwszą bramkę na mundialu w Brazylii. Perisić autorem honorowego gola dla Chorwacji.

82 min. - Chorwacja na kolanach. Javier Hernandez, wpuszczony na boisko w drugiej połowie, podwyższa wynik meczu!

78 min. - Chorwaci blisko kontaktowego gola. Ante Rebić, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie, posłał piłkę obok Ochoi, ale sprzed linii bramkowej wybił ją Hecktor Moreno.

75 min. - Mamy drugiego gola. Peralta do Guardado i mamy 0:2. Chorwacja na kolanach!

73 min. - GOOOOOLLL! Rafael Marquez wygrał powietrzny pojedynek z Corluką i wpakował piłkę do siatki!

67 min. - Rozwścieczeni Meksykanie zaatakowali z impetem. Chorwaci w tarapatach.

65 min. - Pletikosa źle obliczył tor lotu piłki. Futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił Corluka.

64 min. - Srna zatrzymał ręką piłkę we własnym polu karnym po strzale Guardado, ale gwizdek sędziego milczał i nie zobaczymy rzutu karnego.

62 min. - Meksyk złapał drugi oddech i znów nęka obronę Chorwacji.

61 min. - Centra z rzutu wolnego Guardado. Zbyt mocne dośrodkowanie.

Fragment
Fragment meczu Chorwacja - Meksyk podczas MŚ w Brazylii

57 min. - Srna w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Byłaby bardzo groźna sytuacja dla Meksyku.

54 min. - Chorwaci cały czas w natarciu. Podopieczni Niko Kovaca wiedzą, że remis spowoduje to, że będą musieli pakować walizki.

49 min. - Modrić jak slalomowe tyczki mijał zawodników Meksyku, ale pogubił się w polu karnym. Do piłki dopadł jeszcze Pranjić, ale jego dośrodkowanie zablokował jeden z obrońców.

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

45 min. + 2 - Koniec pierwszej połowy. Chorwacja - Meksyk 0:0.

45 min. - Precyzyjne dośrodkowanie Rakiticia z rzutu wolnego. Nie zamknął centry żaden z zawodników Chorwacji.

42 min. - Zagotowało się w polu karnym Chorwatów. Sędzia odgwizdał jednak faul na bramkarzu.

40 min. - Atomowe uderzenie Srny z rzutu wolnego. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

35 min. - W Recife oglądamy bardzo wyrównany mecz. Przypomnijmy, że zwycięzca tego pojedynku bez względu na wynik Brazylii z Kamerunem zagra w kolejnej fazie turnieju.

27 min. - Do bezpańskiej futbolówki dopadł Pranjić, ale jego potężne uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

Fragment

25 min. - Oba zespoły zdyscyplinowane taktycznie, ciężko przecisnąć się z piłką w środkowej strefie.

20 min. - Nie możemy narzekać na brak emocji. Akcja co chwila przenosi się z jednego pola karnego na drugie.

15 min. - Ależ huknął z dystansu Herrera. Poprzeczka!

14 min. - Zakotłowało się w polu karnym Meksyku. Paul Aguilar na drugim metrze uprzedził składającego się do strzału głową Mandżukicia.

13 min. - W natarciu Chorwaci. Zagranie Perisicia nie dotarło jednak do Olicia.

9 min. - Rakitić ukarany żółtą kartką za brutalny faul w środkowej strefie boiska.

7 min. - Sprytne rozegranie rzutu rożnego przez Chorwatów. "Na wiwat" strzelił jednak Perisić.

5 min. - Chorwaci w ataku pozycyjnym.

3 min. - Na trybunach zdecydowana przewaga kibiców Meksyku, którzy każdy kontakt z piłką Chorwatów kwitują gwizdami.

1 min. - GRAMY!

21.57 - Za nami hymny obu zespołów. Czas na pierwszy gwizdek sędziego.

21.38 - Zwycięzca tej grupy zagra w fazie pucharowej z Chile, natomiast ekipa z drugiego miejsca z Holandią.

21.20 - Spotkanie poprowadzi Rawszan Irmatow z Uzbeskistanu.

21.15 - Znamy składy:

Chorwacja: 1-Stipe Pletikosa - 11-Darijo Srna, 5-Vedran Corluka, 6-Dejan Lovren, 3-Danijel Pranjić, 2-Sime Vrsaljko - 18-Ivica Olić, 7-Ivan Rakitić, 10-Luka Modrić, 4-Ivan Perisić - 17-Mario Mandzukić.

Meksyk: 13-Guillermo Ochoa - 7-Miguel Layun, 2-Francisco Rodriguez, 4-Rafael Marquez, 15-Hector Moreno - 22 Paul Aguilar, 6-Hector Herrera, 18-Andres Guardado, 23-Jose Juan Vazquez - 10-Giovani Dos Santos, 19-Oribe Peralta.