Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: mecze na mundialu ustawione?

PAP
Marcin Nowak 30.06.2014
Piłkarze Kamerunu
Piłkarze Kamerunu, foto: Wikipedia/Florian K

Kameruńska Federacja Piłkarska (Fecafoot) poinformowała, że wszczęte zostało postępowanie w sprawie możliwego ustawienia wyników meczów mundialu przez zawodników.

>>> 19. DZIEŃ MUNDIALU NA ŻYWO <<<

Sprawą zajmie się Komisja Etyki. "Informujemy opinię publiczną, że choć dotychczas nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia od FIFA w tej sprawie, wydaliśmy polecenie Komisji Etyki, aby zbadała szczegóły pojawiających się w mediach zarzutów o oszustwo podczas meczów fazy grupowej, przede wszystkim przeciwko Chorwacji. Jesteśmy gotowi skorzystać ze wszystkich możliwych środków, aby jak najszybciej rozwiać wszelkie wątpliwości" - napisała Kameruńska Federacja Piłkarska (Fecafoot) na oficjalnym profilu na Facebooku.

Kamerun przegrał pierwszy mecz w grupie A z Meksykiem 0:1, w drugim uległ Chorwacji 0:4, a w trzeciej - gospodarzom 1:4.

Szczególne wątpliwości budzi to drugie spotkanie. Zespół z Afryki przegrał wysoko, a jeden z zawodników - Alex Song - zobaczył czerwoną kartkę. Później dziennik "Der Spiegel" podał informację o możliwych manipulacjach, powołując się na informacje m.in. od świadka koronnego, uwikłanego w inną sprawę korupcyjną.

Fecafoot poprosiła także o traktowanie wszystkich informacji pojawiających się w mediach jako przypuszczenia.

"Pragniemy podkreślić, że w ciągu 55 lat istnienia, federacja nigdy nie dopuściła się i nie została ukarana za ustawianie meczów lub jakikolwiek rodzaj oszustwa" - przypomniano.

 

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!