Polskie Radio
Section05
korupcja w futbolu

ANALIZA Wszystkie grzechy Katarczyków. Mundial w cieniu skandali

Piękne futbolowe tradycje, prawdziwi fani i tolerancja dla wszelkich form odmienności - taki to będzie mundial. Niestety dopiero ten za cztery lata, kiedy odbędzie się w Ameryce Południowej. Turniej w Katarze, który właśnie się zaczyna, miał poprawić wizerunek azjatyckiego kraju w oczach świata. Zamiast tego zwrócił uwagę wszystkich na bolesne grzechy organizatorów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 fifa korupcja w futbolu mistrzostwa świata ANALIZA Katar

Korupcja w futbolu. PZPN bada sprawę, "podejrzanych" 11 meczów

Choć powszechna korupcja w polskim futbolu jest już przeszłością, wciąż dochodzi do zdarzeń, które budzą podejrzenia PZPN i firm bukmacherskich. Ostatni podejrzany mecz miał mieć miejsce 6 sierpnia. -  W tym sezonie mamy jedno takie spotkanie, w poprzednim sześć, a w sezonie 2020/21 mowa o czterech meczach - powiedział w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN korupcja w futbolu korupcja

Wraca sprawa "Fryzjera". Poważne zarzuty wobec Michniewicza

Czesław Michniewicz połączył się 711 razy z Ryszardem F. ps. "Fryzjer", jednym z prowodyrów procederu ustawiania meczów w Polsce - to fakt powszechnie znany. Szymon Jadczak dokładnie opisuje relacje selekcjonera z Ryszardem F. Dziennikarz Wirtualnej Polski twierdzi, że w sprawie Michniewicza zabrakło odpowiedniego przygotowania i dociekliwości śledczych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Czesław Michniewicz korupcja w futbolu Janusz Wójcik

Co łączy selekcjonera z "Fryzjerem"? 711 połączeń tłem

Czesław Michniewicz wyprzedził liczną grupę krajowych i zagranicznych kandydatów i został nowym trenerem reprezentacji Polski. Nie ma żadnych wątpliwości, że do tego miejsca zaprowadził go szkoleniowy warsztat i osiągane wyniki. Wątpliwości wciąż budzi jednak słynne 711 połączeń z "Fryzjerem” – trzykrotnie skazanym w aferze korupcyjnej szefem piłkarskiej mafii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN reprezentacja Polski Czesław Michniewicz Cezary Kulesza Katar 2022 korupcja w futbolu Janusz Wójcik

Kontrowersje wokół selekcjonera kadry. W tle korupcja

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został ogłoszony Czesław Michniewicz. Nominacja byłego trenera kadry młodzieżowej wzbudziła sporo kontrowersji w związku z kontaktami z szefem "piłkarskiej mafii korupcyjnej". - Nic złego nie zrobiłem, nie miałem żadnych zarzutów - tłumaczył 51-letni trener Biało-Czerwonych. 
Zobacz więcej na temat:  Czesław Michniewicz reprezentacja Polski Piłka nożna SPORT PZPN Katar 2022 Cezary Kulesza korupcja w futbolu korupcja