Polskie Radio
Section05
korupcja w futbolu

35-lecie "Piłkarskiego pokera". Szczepłek: wciąż aktualny

Film jest satyrą na polski futbol w okresie, kiedy tonął w odmętach korupcji, ale też na zepsucie PRL-u. Jego wartość jest uniwersalna. - Janusz Zaorski, pytany, kiedy pojawi się "Piłkarski poker 2", odpowiada: jak pierwsza część przestanie być aktualna - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dziennikarz i publicysta Stefan Szczepłek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA SPORT FILM Janusz Zaorski korupcja w futbolu PRL społeczeństwo Piłka nożna Stefan Szczepłek Andrzej Strejlau

"Bohater" afery w PZPN: żałuję, że wsiadłem do tego samolotu

- Bardzo żałuję, że wsiadłem do tego samolotu i poleciałem do Mołdawii na mecz. Przepraszam wszystkich kibiców naszej reprezentacji za tę sytuację oraz to, co działo się w ostatnich dniach - przyznał na łamach "Faktu" Mirosław Stasiak, główny bohater afery związanej z wyjazdowym meczem reprezentacji Polski z Mołdawią.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN korupcja w futbolu Cezary Kulesza

PZPN w tarapatach. Sponsor podjął decyzję o końcu współpracy

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, próbując wytłumaczyć obecność skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka w samolocie do Kiszyniowa na mecz Mołdawia - Polska. Sposób, w jaki to zrobiono, wywołał jednak gniew sponsorów. Umowę sponsorską z PZPN-em postanowiła zerwać firma Tarczyński S.A.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN inpost korupcja w futbolu Orlen leroy merlin

PZPN ma problem. Kolejni sponsorzy wydają oświadczenia

Oświadczenie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który spychał odpowiedzialność za obecność skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka na meczu Mołdawia - Polska na partnerów polskiej reprezentacji, wywołało protesty wśród sponsorów związku. Zaproszeniu skompromitowanego działacza już zaprzeczyły InPost, PKN Orlen, Leroy Merlin, Biedronka, STS, Tymbark oraz Staropolanka. Firma Tarczyński chce natomiast zerwać umowę z PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN korupcja w futbolu reprezentacja Polski inpost Orlen leroy merlin biedronka

Sponsor oburzony oświadczeniem PZPN. Zerwie współpracę?

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, próbując wytłumaczyć obecność skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka w samolocie do Kiszyniowa na mecz Mołdawia - Polska. Sposób, w jaki to zrobiono, wywołał jednak gniew Rafała Brzoski, założyciela i szefa InPostu, jednego z najważniejszych sponsorów piłkarskiej centrali.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN inpost korupcja w futbolu