Polskie Radio
Section05
korupcja w futbolu

Korupcja w polskim futbolu. Adam Godlewski: od 2003 roku wiele się zmieniło

- Nie zapominajmy o jednym, podstawowym i kluczowym fakcie: tak naprawdę korupcja w piłce została usankcjonowana jako przestępstwo 1 lipca 2003 roku. Od tamtej pory możemy mówić o tym, że prokuratura mogła wkroczyć, mogła poprowadzić postępowania, używać technik operacyjnych. Wcześniej rzadko się tym zajmowano. Głównie działacze PZPN, ale oni oczywiście nie mieli żadnych instrumentów, żeby walczyć systemowo z tym problemem - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Godlewski, dziennikarz sportowy.       
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor korupcja w futbolu Piłka nożna PZPN POLSKA

Korupcja w polskiej piłce nożnej. Antoni Bugajski: mecz można było kupić już od kilku tysięcy złotych

- Mecz można było kupić od kilku tysięcy złotych. To zależało od jego wagi, często kupowano mecze w pakietach. Na samym wierzchołku był "Fryzjer", który zbudował sobie niezwykle mocną pozycję. Był on przykładem klasycznego działacza, który świetnie znał ludzi i miał niesamowite znajomości - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Bugajski z "Przeglądu Sportowego".
Zobacz więcej na temat:  PZPN korupcja korupcja w futbolu Piłka nożna POLSKA Polskie Radio 24 Piotr Nisztor

Listkiewicz: za aferę korupcyjną zabraliśmy się zbyt późno

- Nikt, ze mną na czele, nie uchylał się od odpowiedzialności. Jednak oczywiste było, że za późno zabraliśmy się za aferę korupcyjną w PZPN-ie, trochę przysnęliśmy. Potem wprowadziliśmy wiele bardzo ostrych przepisów, które obowiązują do dziś, ale spóźniliśmy się z tym co najmniej o rok - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor PZPN Piłka nożna michał listkiewicz korupcja w futbolu