Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Belgia - USA. Kapitalny dreszczowiec w dogrywce [RELACJA]

Marcin Nowak 02.07.2014

Belgia jako ostatnia awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata po kapitalnym pojedynku z USA. Zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w dogrywce.

RELACJA NA ŻYWO:

Piłkarzem meczu został oczywiście wybrany - Tim Howard

120+1 min - KONIEC MECZU! Co to była za niesamowita dogrywka!!!

114 min - Ależ genialna sytuacja dla USA po wrzutce w pole karne Bradleya z rzutu wolnego. Dempsey przejmuje piłkę i jest sam-na-sam z bramkarzem, ale Courtois blokuje jego strzał! Niebywałe odrodzenie ekipy Juergena Klinsmanna! Czy zdążą jeszcze wyrównać?!

111 min - Tym razem Lukaku w pojedynku sam-na-sam z Timem Howardem i po raz kolejny bramkarz USA broni strzał Belga

109 min - Amerykanie z furią rzucili się na rywali. Tym razem próbował szczęścia Wondolowski, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Courtoisa!

107 min - GOOOOOOL!!! Świetna piłka wbita w pole karne Belgii, gdzie kapitalnie znalazł się wprowadzony w dogrywce Julian Green i mamy gola kontaktowego! Amerykanie wciąż mają szansę! Belgia - USA 2:1

106 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ DOGRYWKI!

105+2 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI! W tym meczu chyba już wszystko jasne

105 min - GOOOOOL!!! Kapitalna kontra Belgii! tym razem De Bruyne zagrywa do Lukaku, który ładnym strzałem wykończył tę kapitalną akcję zespołu Marca Wilmotsa. Belgia - USA 2:0

98 min - Amerykanie próbują odwrócić losy meczu, a "Czerwone Diabły" już spokojnie prowadzą grę i czekają na końcowy gwizdek sędziego

93 min - GOOOOOOL!!! Trener reprezentacji Belgii wprowadził na boisku Romelu Lukaku, który już na początku przedarł się przez amerykańskie zasieki i znalazł w polu karnym Kevina De Bruyne'a. Tym razem golkiper USA nie miał już jednak żadnych szans. Mamy wreszcie bramkę w tym meczu! Belgia - USA 1:0

91 min - ZACZYNAMY DOGRYWKĘ!

90+3 min - KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY! Czeka nas dogrywka. Piłkarz meczu może być na razie tylko jeden:

90+2 min - Piłka meczowa dla USA! Chris Wondolowski przed idealną okazją do zdobycia bramki - na trzecim metrze przed bramką Courtois po fatalnym błędzie defensywy. Amerykanin strzela, ale piłka przelatuje nad poprzeczką! Sędzia liniowy sygnalizuje spalonego, ale powtórki pokazują, że nie ma mowy o ofsajdzie. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby piłkarz USA strzelił bramkę, a arbiter jej nie uznał

90+1 min - 16 rzut rożny dla Belgii i po raz 16. znów nic z niego nie wychodzi ekipie Marca Wilmotsa

90 min - De Bruyne idealnie zagrywa piłkę w pole karne do Kompany'ego, ale strzał obrońcy Manchesteru City kapitalnie broni Howard!

88 min - Prezydent USA - Barack Obama ogląda mecz i pewnie zaczyna się martwić, że przegra zakład z premierem Belgii. Szef belgijskiego rządu zaproponował piwo dla zwycięzcy tego meczu:

87 min - Bez wątpienia bohater tego spotkania - Tim Howard:

82 min - Matt Besler ofiarnie blokuje Van Buytena, który już składał się do strzału na bramkę USA. Tym razem Howard nie musiał interweniować

79 min - Kolejna okazja dla Belgii, ale znów fantastycznie strzał Edena Hazarda broni Howard!!! Amerykanie wciąż wierzą, że są w stanie utrzymać ten wynik lub nawet wygrać to spotkanie!

77 min - Tim Howard w tym meczu wyprawia cuda w bramce USA. Czy zasługuje już na swoje miejsce na banknocie? Zobaczymy na koniec meczu

76 min - Origi kapitalnie zagrywa prostopadłą piłkę do Kevina Mirallasa, ale wprowadzony w drugiej połowie piłkarz Evertonu przegrywa pojedynek sam-na-sam ze swoim klubowym kolegą - Timem Howardem!

71 min - W odpowiedzi Belgia, ale świetnie strzał Origiego obronił Howard

71 min - Clint Dempsey też próbuje zaskoczyć strzałem zza pola karnego, ale spokojnie łapie piłkę Thibaut Courtois

69 min - Axel Witsel znalazł trochę miejsca przed polem karnym USA i bez namysłu huknął z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka

68 min - Trochę nam się uspokoiła gra. Widać, że szaleńcze tempo meczu z początku drugiej połowy kosztowało obie drużyny sporo zdrowia

60 min - Coraz bliżej bramki. Eden Hazard minął zwodem rywali, wpada w pole karne i podaje Origiemu. Ten oddaj piłkę Mertensowi, który jednak strzela minimalnie obok słupka. Gol wisi w powietrzu, jak pokazuje ta statystyka strzałów reprezentacji Belgii:

58 min - Tym razem zakotłowało się pod bramką Belgii, ale strzał Zusiego został w ostatniej chwili zablokowany! Ale nam się zrobił mecz!

57 min - Kolejna okazja "Czerwonych Diabłów". Jan Vertonghen wpada w pole karne i świetnie strzela, ale nogami broni Howard. Kapitalnie gra piłkarza Tottenhamu Hotspur

56 min - Jeszcze lepsza sytuacja! Toby Alderweireld dośrodkowuje tym razem z prawej strony boiska, Origi strzela głową, ale piłka ląduje na poprzeczce!

54 min - Ależ sytuacja dla Belgów! Świetne dośrodkowanie w pole karne Vertonghena, ale piłka mija zarówno obrońców USA, jak i Divocka Origiego, który zamykał akcję. To była bardzo dobra okazja do zdobycia bramki

47 min - De Bruyne do Mertensa i Belg głową próbował zaskoczyć Howarda, ale amerykański golkiper zdołał wybić piłkę nad poprzeczkę. Kolejny rzut rożny "Czerwonych Diabłów" bez żadnego efektu - do tego już się przyzwyczailiśmy. A tak wyglądała interwencja bramkarza USA:

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ SPOTKANIA!

45+2 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

45 min - Tym razem rzut rożny dla USA. Przez chwilę było groźnie, ale sytuację wyjaśnił Courtois. Szybka kontra Belgów również nie zakończyła się golem. A tak mecz ocenia były piłkarz reprezentacji Anglii - legendarny Gary Lineker:

42 min - Rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów". De Bruyne dośrodkowuje, ale po raz kolejny piłka pada łupem Tima Howarda. Był to już siódmy korner Belgów, po którym nie stworzyli oni żadnego zagrożenia

41 min - Groźna akcja Amerykanów, ale Graham Zusi nie wykorzystał ładnego podania w pole karne Belgii. Piłkarz Sporting Kansas City skiksował przy próbie strzału

39 min - Tymczasem na Arena Fonte Nova scenariusz jakiego mogliśmy się przed tym spotkaniem spodziewać - Belgia prowadzi grę i atakuje, a USA konsekwentnie się broni i próbuje kontratakować. Na razie remis

36 min - Jeśli ktoś myśli, że w USA piłka nożna, albo "soccer", jak zwą Amerykanie tę dyscyplinę - jest mało popularna, niech pomyśli raz jeszcze. Kibice oglądają mecz z Belgią na stadionie Soldier Field w Chicago:

35 min - Tak wygląda na razie gra Fellainiego w tym meczu. Nieźle w powietrzu, ale fatalnie nogami:

29 min - Eden Hazard próbuje strzału z dystansu, ale spokojnie broni Howard. Trzeba jednak przyznać, że mecz się ożywił

26 min - Jan Vertonghen świetnie wpada w pole karne USA, ale jego podanie do lepiej ustawionego Marouane Fellainiego blokuje jeden z amerykańskich obrońców

23 min - Natychmiastowa odpowiedź Belgów. Vertonghen idealnie wystawia piłkę Kevinowi De Bruyne, ale pomocnik "Czerwonych Diabłów" w 100-procentowej sytuacji pudłuje. Wciąż bez goli na Arena Fonte Nova

21 min - Wreszcie jakaś składna akcja Amerykanów. Clint Dempsey zagrał z pierwszej piłki z Michaelem Bradleyem i wykończył strzałem, ale na posterunku był Courtois

18 min - Geoff Cameron z żółtą kartką po brutalnym faulu

17 min - Mecz przerwany. Jeden z kibiców wbiegł na murawę. Przez parę minut nikt nawet nie próbował go zatrzymać! Fatalna organizacja meczu w Salvadorze, ale przynajmniej coś się zaczęło dziać w tym spotkaniu. Zdecydowanie - akcja meczu! Przeżyjmy to jeszcze raz:

15 min - Spójrzmy jak to wygląda na trybunach. Na razie tam mamy ciekawsze obrazki niż na murawie:

10 min - Gra toczy się teraz głównie w środku boiska - żadna z drużyn nie potrafi się przedrzeć pod bramkę rywali

5 min - DaMarcus Beasley próbuje akcji lewym skrzydłem boiska, ale jego dośrodkowanie ląduje za bramką Thibaut Courtois

3 min - Belgia od pierwszych sekund spotkania wyszła z wielkim animuszem. Amerykanie muszą trochę uspokoić grę, jeśli już na początku nie chcą stracić bramki

1 min - Divock Origi już na początku spotkania mógł zdobyć gola dla Belgii. Zmarnował jednak sytuację sam-na-sam z bramkarzem Timem Howardem. A tak to wyglądało:

22.00 - ZACZYNAMY!

21.54 - Obie drużyny już na murawie. Pora na hymny narodowe

21.05 - Belgowie wyszli z pierwszego miejsca w grupie H po trzech zwycięstwach - z Algierią (2:1), Rosją (1:0) i Koreą Południową (1:0). Z kolei ekipa USA zajęła drugie miejsce w grupie G po zwycięstwie z Ghaną (2:1), remisie z Portugalią (2:2) i porażce z Niemcami (0:1).

21.04 - Zwycięzca tego meczu w ćwierćfinale spotka się z Argentyną, która po dogrywce pokonała Szwajcarię. Więcej o tym meczu w relacji Pawła Słójkowskiego:

Brazylia 2014: Argentyna - Szwajcaria. Di Maria dał awans Argentynie [RELACJA]

21.03 - Spotkanie odbywa się na stadionie w Salvadorze - Arena Fonte Nova. Więcej o tym obiekcie można przeczytać >>> TUTAJ <<<