Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: oficjalne odwołanie w sprawie Luisa Suareza

PAP
Marcin Nowak 03.07.2014
Luis Suarez - piłkarz reprezentacji Urugwaju i FC Barcelona
Luis Suarez - piłkarz reprezentacji Urugwaju i FC Barcelona , foto: Wikipedia/Brian Minkoff-London Pixels

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) poinformowała, że wpłynęło do niej oficjalne odwołanie federacji urugwajskiej od decyzji o dyskwalifikacji Luisa Suareza.

>>> 22. DZIEŃ MUNDIALU<<<

Napastnik ugryzł rywala podczas mundialu, za co został ukarany długotrwałym zawieszeniem.

Do głośnego incydentu z udziałem zawodnika Liverpoolu oraz włoskiego obrońcy Giorgio Chielliniego doszło w meczu fazy grupowej mistrzostw w Brazylii w Natalu. Wybryk Suareza na boisku umknął uwadze arbitra, ale dwa dni później FIFA zdyskwalifikowała Urugwajczyka na dziewięć meczów reprezentacji, wykluczyła z jakiejkolwiek aktywności piłkarskiej na okres czterech miesięcy i nałożyła grzywnę 100 tys. franków szwajcarskich.

Urugwajska federacja już wcześniej zapowiedziała odwołanie. Wpłynęło ono drogą oficjalną w czwartek. Teraz sprawą zajmie się odpowiednia komisja w szeregach FIFA. Nie ujawniono jednak, do kiedy ma zostać podjęta decyzja.

Gdyby werdykt utrzymano, Suarez nie mógłby zagrać w żadnym spotkaniu Copa America w 2015 roku. Opuściłby też kilka meczów eliminacji mistrzostw świata 2018.

Urugwajczyk może niebawem przejść z Liverpoolu do Barcelony. FIFA dopuściła możliwość transferu, choć Suarez najprawdopodobniej będzie musiał opuścić początek sezonu, niezależnie od tego, czy trafi do Hiszpanii, czy zostanie w Anglii.

 

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!