Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: mundial ustawiony? Nie można tego wykluczyć

PAP
Marcin Nowak 03.07.2014
Samuel Etoo w barwach reprezentacji Kamerunu
Samuel Eto'o w barwach reprezentacji Kamerunu, foto: Wikipedia/mustapha_ennaimi

Kameruńska Federacja Piłkarska wszczęła postępowanie w sprawie możliwego ustawienia wyników meczów przez zawodników w trakcie mistrzostw świata w Brazylii.

>>> 22. DZIEŃ MUNDIALU<<<

O jednym z największych skandali mundialu rozmawiali w audycji "Więcej Świata" - komentator sportowy radiowej Jedynki - Andrzej Janisz i dziennikarz "Rzeczpospolitej" - Michał Kołodziejczyk.

Kamerun przegrał pierwszy mecz w grupie A z Meksykiem 0:1, w drugim uległ Chorwacji 0:4, a w trzeciej - gospodarzom 1:4.

Szczególne wątpliwości budzi to drugie spotkanie. Zespół z Afryki przegrał wysoko, a jeden z zawodników - Alex Song - zobaczył czerwoną kartkę. Później dziennik "Der Spiegel" podał informację o możliwych manipulacjach, powołując się na informacje m.in. od świadka koronnego, uwikłanego w inną sprawę korupcyjną.

- To jest Afryka i Ci zawodnicy z gry dla reprezentacji niewiele czerpią. Często dla nich miesiąc spędzony przed mistrzostwami oraz na mundialu - to jest czas stracony. Oni widzą co się dzieje i próbują na tym ugrać coś dla siebie. Nie mogę tego wykluczyć, że ten mecz z Chorwacją, przegrany 0:4 był ustawiony. Tym bardziej, że to źródło, które rzekomo poinformowało kameruńską federację o tym przekręcie, jest dość wiarygodne. To jest człowiek, który ustawiał mecze przez wiele, wiele lat - powiedział Kołodziejczyk.

- To nie jest wymysł afrykański. W Europie afery wstrząsają co kilka lat piłką nożną. Tak było kiedyś we Włoszech, tak było w Niemczech, później w Polsce. Ilu sędziów ukarano za to, że poprzez działania bukmacherów oni manipulowali wynikami meczów towarzyskich? - wyliczał Andrzej Janisz z radiowej Jedynki.

Więcej w rozmowie prosto z Brazylii w audycji - "Więcej Świata".

Odwiedź też serwis "Prosto z Brazylii" Andrzeja Janisza, który specjalnie dla portalu polskieradio.pl relacjonuje mecze i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z turniejem w Brazylii. Przesyła też zdjęcia oraz nagrania z tej emocjonującej imprezy.

>>> PROSTO Z BRAZYLII <<<

man, PAP, PR1

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!