Polskie Radio
Section05
Andrzej Janisz

Piłkarskie mistrzostwa świata – wielka machina finansowa i wizerunkowa

Inżynier Stefan Karwowski, bohater niezapomnianego serialu Telewizji Polskiej "Czterdziestolatek", postrzegał swoją przyszłość poprzez liczbę igrzysk olimpijskich, które zdąży jeszcze obejrzeć. Istnieje również dość spore grono osób używających do tego samego celu mistrzostw świata w piłce nożnej. Właśnie o tej spektakularnej imprezie, której XXII edycja trwa w Katarze, ze swoimi gośćmi rozmawiał w "Klubie Trójki" Tomasz Zapert.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Tomasz Zapert Andrzej Janisz mistrzostwa świata

"Chciałbym, żeby ten mecz przeszedł do historii". Trener o meczu Polska - Szwecja

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski świętowała już awanse do mistrzowskich imprez i rozgrywała mecze, które przeszły do historii. Dziś Polacy zmierzą się ze Szwedami o przepustki na Mistrzostwa Świata w Katarze. - Mamy wszystko, żeby spełnić nasze marzenia - mówi selekcjoner Czesław Michniewicz. Czy Polacy awansują do mundialu?
Zobacz więcej na temat:  Chorzów Robert Lewandowski Szwecja Czesław Michniewicz kamil glik Andrzej Janisz

Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski. Janisz: efekt mnie zaskoczył

- Jeśli chodzi o cały przebieg tych rozmów, a przypomnijmy, że trwały one ponad miesiąc, to tak, ich efekt mnie zaskoczył - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Janisz, dziennikarz redakcji sportowej Polskiego Radia, pytany, czy jest zaskoczony wyborem Czesława Michniewicza na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzję prezesa PZPN Cezarego Kuleszy komentowali także Filip Jastrzębski z redakcji sportowej Polskiego Radia, Dominik Piechota z newocne.sport oraz Mateusz Janiak z "Przeglądu sportowego".
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Janisz Polskie Radio 24 SPORT reprezentacja Polski Piłka nożna Czesław Michniewicz Cezary Kulesza

PZPN wybiera selekcjonera reprezentacji. Andrzej Janisz: presja pierwszej poważnej decyzji

- Jeżeli baraże będą wygrane, ta decyzja będzie fenomenalna, aż do finałów Mistrzostw Świata. Jeżeli zaś będą przegrane, wszyscy będą jechać po prezesie i całym PZPN jak po łysej kobyle. (…) Dlatego te myśli i rozważania są tak długie, co przypomina już operę mydlaną - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Janisz z redakcji sportowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN Adam Nawałka Andrzej Janisz Cezary Kulesza

Włochy zwyciężają Anglię w karnych. Italia mistrzem Europy [POSŁUCHAJ]

Włochy po emocjonującym konkursie rzutów karnych pokonały Anglię w finale Mistrzostw Europy. Początkowo bliżej zwycięstwa byli jednak Wyspiarze, którzy objęli prowadzenie na początku meczu po golu Luke'a Shawa, natomiast Włosi wyrównali na 1:1 w 67. minucie po trafieniu Leonardo Bonucciego. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero w rzutach karnych Italia - dzięki fantastycznej dyspozycji Gianluigiego Donnarummy - zwyciężyła 3:2. Spotkanie transmitował Program 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Janisz

NASZ WYWIAD El. ME piłkarzy ręcznych. Słowenia i Holandia na drodze Polski. Rombel: każdy punkt ma znaczenie

- Słowenia to jeden z najmocniejszych zespołów na świecie, a na pewno czołowy w Europie - mówi w rozmowie z Andrzejem Janiszem z Polskiego Radia Patryk Rombel, selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Biało-czerwoni we wtorek zagrają w Celje ze Słowenią, a pięć dni później we Wrocławiu z Holandią w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy na Węgrzech i Słowacji. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka ręczna SPORT NASZ WYWIAD Andrzej Janisz