Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Kostaryka - Anglia. Synowie Albionu nie uratowali honoru [RELACJA]

Marcin Nowak 24.06.2014

Kostarykanie już przed meczem z Anglią zapewnili sobie awans do 1/8 finału mundialu, ale nawet w starciu z Synami Albionu postarali się o remis.

RELACJA NA ŻYWO:

A tak przedstawia się tabela grupy D po zakończeniu wszystkich spotkań:

90+3 min - KONIEC MECZU! Anglicy bez wygranej na tym mundialu. Kostaryka wychodzi z grupy z pierwszego miejsca

90 min - Sędzia dolicza 3 minuty do końca spotkania. Chyba lepiej by zrobił, jakby nie doliczył ani sekundy. Ten mecz nie jest zbyt atrakcyjny

84 min - Niestety spotkanie trochę "siadło". Obie drużyny wyraźnie zmęczone tym spotkaniem

76 min - Na boisko wchodzi Wayne Rooney - może on zmieni obraz gry?

71 min - Kostaryka wychodzi z szybką kontrą, ale też skończyło się tylko na rzucie rożnym

69 min - Sturridge wpada w pole karne, ale znów jest blokowany przez piłkarzy Kostaryki. To była niezła okazja dla Synów Albionu, ale dała im tylko rzut rożny

65 min - Znakomita kombinacyjna akcja Anglików zakończona strzałem Sturridge'e, który wpadł w pole karne Kostaryki. Napastnik "The Reds" nie ma jednak dziś szczęścia. Futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka

62 min - Kontra Kostaryki zakończona bardzo mocnym strzałem Christian Bolañosa, ale wyłapuje ją Ben Foster

60 min - Mecz ewidentnie nie klei się obu drużynom od jakiegoś czasu. Groźniejsze akcje stwarza Anglia, ale Kostaryka umiejętnie się broni i ma w świetnej dyspozycji bramkarza - Keylora Navasa

49 min - I znów Daniel Sturridge przed szansą na zdobycie gola! Napastnik "Trzech Lwów" dopadł do piłki, która przypadkowo wpadła mu pod nogi w polu karnym, ale źle ją przyjął i padła ona łupem Keylora Navasa

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ GRY!

45 min+1 - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Arbiter postanowił zakończyć pierwszą część gry po doliczaniu jednej dodatkowej minuty

42 min - W indywidualnej akcji próbował Ross Barkley. Pomocnik Evertonu ładnie wypracował sobie pozycję do strzału, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała w trybuny

35 min - Znów świetna okazja Sturridge'a. Po rzucie rożnym snajper "The Reds" świetnie znalazł się w polu karnym rywali i oddał strzał głową, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką

27 min - Tym razem świetna akcja Synów Albionu! Piękne dośrodkowanie w pole karne Jamesa Milnera znalazło drogę do Daniela Sturridge'a, ale napastnik Liverpoolu został przyblokowany przez obrońcę Kostaryki. Anglik domagał się jeszcze rzutu karnego, ale jak pokazały powtórki - zupełnie niesłusznie

23 min - Ależ niewiele brakowało! Celso Borges kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, ale równie genialnie interweniował Ben Foster! Angielski golkiper zdołał odbić piłkę, która jeszcze po uderzeniu w poprzeczkę wyszła poza boisko

12 min - Bardzo blisko zdobycia gola była ekipa "Trzech Lwów". Piękną dwójkową akcję Jack Wilshere - Daniel Sturridge kończy strzałem z krawędzi pola karnego napastnik Liverpoolu, ale piłka przeleciała tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Keylora Navasa

7 min - Odpowiedź piłkarzy Kostaryki. Z rzutu wolnego szczęścia próbuje piłkarz Arsenalu Londyn - Joel Campbell, ale futbolówka ląduje w rękach bramkarza

5 min - Chris Smalling zapędził się pod pole karne Kostaryki. Anglik oddał ładny strzał, ale minimalnie obok bramki rywali

18.00 - ZACZYNAMY!

17.55 - Oba zespoły już na murawie.Czas na hymny

17.25 - Mecz odbędzie się na stadionie w Belo Horizonte - Estádio Governador Magalhães Pinto. Więcej o tym obiekcie można przeczytać >>> TUTAJ <<<

17.19 - Obie drużyny podchodzą do tego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Kostaryka ma już pewny awans do kolejnej fazy z pierwszego miejsca po wygranych z Urugwajem (3:1) i Włochami (1:0). Z kolei Anglicy przegrali dwa swoje mecze na turnieju w Brazylii (z Włochami 1:2 i Urugwajem 1;2) i tym spotkaniem żegnają się z mundialem