Polskie Radio
Section05
reprezentacja Anglii

Perła w koronie polskich zwycięstw - 50 lat temu Biało-Czerwoni pokonali Anglię

6 czerwca 1973 roku odbył się mecz, który jest perłą w koronie polskich zwycięstw, wygrane przez Polaków spotkanie to jedyny triumf Bało-Czerwonych z Anglikami. I choć to starcie na Wembley, do którego doszło kilka miesięcy później, było tym, które przypieczętowało awans Polski na mistrzostwa świata w RFN (remis na Wembley stał się symboliczny, zwycięski) - to wszystko zaczęło się od meczu w Chorzowie.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Anglii SPORT Kazimierz Górski

Ruszają eliminacje ME. Powtórka z finału na początek

W piątek piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie walkę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2024. Najpierw zmierzy się w Pradze z Czechami, a w poniedziałek podejmie Albanię. Eliminacje rozpoczną się już w czwartek, a hitem tego dnia będzie starcie mistrzów Europy Włochów z wicemistrzami Anglikami. Ciekawie zapowiada się też piątkowe starcie Francuzów z Holendrami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Anglii reprezentacja Włoch

TYLKO U NAS Boniek żałuje meczu z Francją. "Zabrakło nam wiary"

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze wkroczyły w fazę ćwierćfinałów. W czołowej ósemce znaleźli się wielcy faworyci, tacy jak Brazylijczycy, Francuzi, czy Anglicy, ale także autorzy największej niespodzianki, czyli Marokańczycy. Zbigniew Boniek chwali zwłaszcza "Synów Albionu" i "Canarinhos", jednocześnie twierdząc, że Polacy mogli sprawić Francuzom większe problemy, ale zabrakło im wiary.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 Zbigniew Boniek reprezentacja Polski reprezentacja Francji reprezentacja Anglii reprezentacja Brazylii