Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Portugalia - Ghana. Ronaldo zabłyszczał na pożegnanie [RELACJA]

Marcin Nowak 26.06.2014

Zwycięstwo Portugalii nad Ghaną 2:1 (1:0) okazało się niewystarczające dla ekipy Paulo Bento do awansu do 1/8 finału mistrzostw świata.

RELACJA NA ŻYWO:

Portugalskie media zgodnie przyznają, że ich piłkarze zagrali w czwartek swój najlepszy mecz podczas mundialu w Brazylii. Media przypominają, że już w pierwszej połowie obfitującej w wiele ataków Portugalczyków, zespół Paulo Bento mógł zdobyć kilka potrzebnych do awansu goli. Wskazują, że po raz kolejny ich ekipa nie potrafiła sfinalizować akcji ofensywnych, a szczególnie nieskuteczny był Cristiano Ronaldo.

90+4 min - KONIEC MECZU! Mimo zwycięstwa Portugalia odpada z mistrzostw świata. Z grupy wychodzą USA i Niemcy. Amerykanie przegrali swoje spotkanie 0:1, ale mieli lepszy bilans bramek od zespołu Paulo Bento.

Brazylia 2014: USA - Niemcy. USA gra dalej mimo przegranej [RELACJA]

90+3 min - Powinna być czerwona kartka dla Moutinho za brutalny faul na Gyanie, ale sędzia z Bahrajnu dziś popełnia kolejny błąd i Portugalczyk pozostaje na boisku

90+2 min - Znów Ronaldo!!! Portugalczyk sam-na-sam z bramkarzem, ale zwycięsko z tego pojedynku wychodzi Dauda. Inna sprawa, że wydaje się, iż w tej sytuacji Cristiano był też faulowany w polu karnym przez jednego z obrońców Ghany

90+1 min - Ronaldo znów kapitalnie znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Naniego, ale piłkarz Realu Madryt nie trafia w bramkę

90 min - Arbiter doliczył cztery minuty do końca spotkania

83 min - Piękna akcja Portugalii. Ronaldo z najbliższej odległości próbuje pokonać Daudę, ale tym razem bramkarz Ghany genialnie wybija piłkę na rzut rożny!

80 min - GOOOOOOL!!! Ależ idiotyczny błąd Fatawu Daudy!!! Golkiper Ghany wyskoczył do łatwej piłki na linii bramkowej, ale w ostatniej chwili jakby się rozmyślił i zamiast ją chwycić - sparował tuż przed siebie! Tam już czyhał na nią Cristiano Ronaldo, który takich prezentów nie marnuje. 2:1 Portugalia!

73 min - Bardzo kontrowersyjna sytuacja. Cristiano Ronaldo wpadł w pole karne Ghany, gdzie w pojedynku z obrońcą został popchnięty w plecy. Portugalczyk upadł, domagając się rzutu karnego, ale arbiter z Bahrajnu nie zdecydował się wskazać na wapno

61 min - Ależ okazja dla Ghany! Asamoah Gyan świetnie dośrodkowuje w pole karne, a tam "szczupakiem" rzuca się Abdul Majeed Waris tuż przed bramką Beto. Strzał piłkarza Ghany jest jednak niecelny i Portugalczycy mogą odetchnąć z ulgą. Straszne pudło Warisa!

57 min - GOOOOOL!!! Moutinho bezsensownie traci piłkę i rusza błyskawiczny kontratak Ghany. Kapitalne dośrodkowanie Kwadwo Asamoah w pole karne wykorzystuje Asamoah Gyan, który nie dał szans Beto mocnym strzałem głową. Mamy remis 1:1!

54 min - Bardzo aktywny w tym meczu jest Cristiano Ronaldo. To jego najlepszy mecz na tym mundialu. Czasem jednak brak mu wsparcia kolegów z drużyny

46 min - I już na samym początku atak Portugalii. Zdaje się, że podopieczni Paulo Bento nie mają zamiaru bronić wyniku 1:0

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

45+1 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY

40 min - Christian Atsu ładnie ograł Pereirę i uderzył z narożnika pola karnego, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka portugalskiej bramki

34 min - Znów ekipa Paulo Bento w natarciu. Tym razem strzela Ruben Amorim, ale trafia tylko w boczną siatkę bramki Ghany

32 min - Portugalczycy chcą pójść za ciosem. Strzał z dystansu Ronaldo, ale Fatawu Dauda sparował piłkę

31 min - GOOOOOL!!! Samobój! Miguel Veloso dośrodkowuje piłkę w pole karne, a tam trąca ją kolanem John Boye i w przedziwny sposób trafia ona do siatki! Portugalia - Ghana 1:0

23 min - Ponownie przed szansą stanął Gyan, który ładnie główkował po rzucie wolnym na wysokości pola karnego, ale Beto spokojnie wyłuskał piłkę

20 min - No i odpowiada Ghana. Asamoah Gyan znalazł się w sytuacji sam-na-sam z portugalskim golkiperem, ale górą w tym pojedynku był Beto

19 min - Znów Ronaldo! Chyba najlepsza okazja w tym meczu! Skrzydłowy "Królewskich" dostał kapitalną piłkę w polu karnym rywali od Joao Pereiry, wyskoczył, ale jego strzał głową trafił prosto w bramkarza. To powinien być gol

12 min - Znów próbuje szczęścia Ronaldo. Portugalczyk wykonuje rzut wolny z 28 metrów. Mocno uderzona piłka ominęła mur ghańskich obrońców, ale złapał ją Fatawu Dauda

5 min - Cristiano Ronaldo prawym skrzydłem dośrodkowuje/strzela i piłka odbija się od poprzeczki! Ależ niewiele brakowało! Jeśli piłkarz Realu Madryt rzeczywiście chciał tak skończyć akcję, a nie był to przypadek po niecelnym dośrodkowaniu - to Ghana może się zacząć martwić

18.00 - ZACZYNAMY!

17.31 - Zarówno Portugalia, jak i Ghana mogą jeszcze awansować do 1/8 finału. Muszą jednak liczyć nie tylko na własne zwycięstwo, ale też na brak remisu w równolegle rozgrywanym spotkaniu USA - Niemcy

Brazylia 2014: USA - Niemcy. Remis urządza obie strony [NA ŻYWO]

17.20 - Spotkanie odbędzie się w stolicy kraju - Brasilii na Estádio Nacional Mané Garrincha. Więcej informacji o tym obiekcie można znaleźć >>> TUTAJ <<<