Section01 - menu
Section08 - artykułowa

Adam Woronowicz

Polskie Radio
Paweł Kurek 05.09.2014
Adam Woronowicz
Adam Woronowicz, foto: PAP/Archiwum/Andrzej Rybczyński

Aktor filmowy i teatralny. Od 2001 związany ze stołecznym Teatrem Powszechnym. Zagrał w największych polskich produkcjach filmowych m.in. "Drogówka”, "Popiełuszko. Wolność jest w nas”, "Wałęsa. Człowiek z nadziei”, "Miłość”, "Baby są jakieś inne”, "Uwikłanie”, "Różyczka”.

Adam Woronowicz debiutował w spektaklu "Śleboda, czyli cenniejsi jesteście niż wróble" na małej scenie Teatru Powszechnego. Grał gościnnie w warszawskim Ateneum, wrocławskim Teatrze Współczesnym i Wierszalinie. Był też aktorem teatru Rozmaitości.

Za swą prace otrzymał szereg wyróżnień w tym, m.in.  Nagrody za rolę męską za rolę Mężczyzny w przedstawieniu "Między nami dobrze jest" w TR Warszawa w XVI Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej(2010), Nagrody Grand Prix za kreację aktorską w przedstawieniu "Nietoperz albo mój cmentarzyk" w reż. Kornéla Mundruczó z TR Warszawa na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2013), Nagrody za rolę męską w słuchowisku "Andy" na 14. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie (2014).

 

(materiały promocyjne, pkur)