Polskie Radio
Section05
Narodowe Czytanie

Para prezydencka: "Moralność pani Dulskiej" zawiera uniwersalne przesłanie moralne

Para prezydencka zainaugurowała w Ogrodzie Saskim w Warszawie 10. odsłonę akcji Narodowe Czytanie.Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda mówiła, że "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, która jest tegoroczną lekturą Narodowego Czytania, jest utworem ponadczasowym. Z kolei prezydent Andrzej Duda zaznaczał, że "Moralność pani Dulskiej" jest opowieścią o ludziach.
Zobacz więcej na temat:  literatura Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie 2021 Gabriela Zapolska W POLSKIM RADIU

Narodowe Czytanie 2021. Para prezydencka: "Moralność pani Dulskiej" zawiera uniwersalne przesłanie moralne

Para prezydencka zainaugurowała w Ogrodzie Saskim w Warszawie 10. odsłonę akcji Narodowe Czytanie.Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda mówiła, że "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, która jest tegoroczną lekturą Narodowego Czytania, jest utworem ponadczasowym. Z kolei prezydent Andrzej Duda zaznaczał, że "Moralność pani Dulskiej" jest opowieścią o ludziach.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda literatura polska Narodowe Czytanie kancelaria prezydenta

Polskie Radio włączyło się w Narodowe Czytanie 2021 [ZOBACZ WIDEO]

Dziś odbyło się X Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej akcji była "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. W jubileuszowym Narodowym Czytaniu w warszawskim Ogrodzie Saskim uczestniczyła Para Prezydencka. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Polskie Radio zaprosiło na audycje specjalne, relacje i transmisje z wydarzenia. Polskie Radio jest partnerem medialnym Narodowego Czytania 2021.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Narodowe Czytanie literatura Gabriela Zapolska książki prezydent W POLSKIM RADIU

Pani Dulska w Narodowym Czytaniu 2021. Transmisja wydarzenia w Polskim Radiu

W południe w Ogrodzie Saskim w Warszawie rozpoczęło się Narodowe Czytanie - akcja promująca czytelnictwo i przypominająca najważniejsze dzieła literatury polskiej. Jubileuszową, dziesiątą odsłonę zabawy zainaugurowała - jak co roku - para prezydencka, która objęła patronat honorowy nad akcją. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia, na naszych stronach internetowych można śledzić transmisję z Narodowego Czytania 2021. 
Zobacz więcej na temat:  Gabriela Zapolska Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie 2021 W POLSKIM RADIU literatura POLSKA KULTURA

"Będą trzy Dulskie". Janusz Kukuła ujawnia tajemnice Narodowego Czytania 2021

-  Chciałem pokazać, że pokolenia mijają, tworzą swoje wizje i marzenia, próbują żyć po swojemu, a element zakłamania, dulszczyzny, w nas trwa - mówił w Polskim Radiu 24  Janusz Kukuła. Dyrektor Teatru Polskiego Radia podjął się zadania reżyserii Narodowego Czytania 2021. W tym roku lekturą będzie "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie 2021 Gabriela Zapolska literatura czytelnictwo KULTURA

Juliusz Słowacki. Wieszcz, którego nie chcieliśmy

Pod wieloma względami miał pecha. Zanim przedwcześnie zmarł, musiał żyć w czasach, gdy gwiazdą był Adam Mickiewicz. Publiczność żądała tylko jednego geniusza. Ale w "Beniowskim" zapowiadał: "moje będzie za grobem zwycięstwo". I chyba miał rację.
Zobacz więcej na temat:  Juliusz Słowacki literatura poezja romantyzm książki Adam Mickiewicz Zygmunt Krasiński Cyprian Kamil Norwid Józef Piłsudski Wawel Kraków Paryż pisarz pisarze i poeci KSIĄŻKA Salomea Słowacka krzemieniec historia Polski emigracja Narodowe Czytanie HISTORIA Andrzej Towiański filozofia

Narodowe Czytanie 2021. Rafał Węgrzyniak: to okazja, aby przypomnieć rolę dramatu

- Jest to okazja do przypomnienia sobie, jaką rolę pełnił dramat w polskim teatrze, gdzie był wystawiany, jacy aktorzy tworzyli wybitne role, jak był interpretowany, jak zmieniały się ujęcia tej sztuki - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Węgrzyniak z Instytutu Teatralnego, kurator wystawy w Kordegardzie. Gościem audycji była także Joanna Bancerowska (rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SZTUKA społeczeństwo KULTURA czytelnictwo KSIĄŻKA Gabriela Zapolska Narodowe Czytanie Narodowe Centrum Kultury

Agata Kornhauser-Duda i Piotr Gliński w galerii NCK. Zwiedzili wystawę "Dulska na scenie"

W przededniu Narodowego Czytania wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński wspólnie z małżonką prezydenta Agatą Kornhauser-Dudą zwiedzili wystawę "Dulska na scenie" w stołecznej Kordegardzie - Galerii Narodowego Centrum Kultury - poinformowało MKDNiS.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie Agata Kornhauser-Duda Piotr Gliński galeria Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA SZTUKA