Section01 - menu
Section16

Wałcz

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 28.05.2015
Wałcz z lotu ptaka
Wałcz z lotu ptaka, foto: mat. Urzędu Miasta

Miasto położone jest na Pomorzu Zachodnim, w samym centrum Pojezierza Wałeckiego, na terenie którego znajduje się ponad 150 jezior, w tym 3 w samym mieście.

Miejscowość może poszczycić się doskonale przygotowanymi i oznaczonymi szlakami turystycznymi, które w równym stopniu nadają się do pokonania pieszo, jak i rowerem. Przebiegają one przez tereny najciekawsze pod względem krajobrazowym oraz wśród umocnień Wału Pomorskiego - systemu bunkrów, schronów i umocnień, które otrzymały wspólną nazwę – "Czapa Hitlera".

Oprócz odrestaurowanych bunkrów są tam również ekspozycje uzbrojenia z czasów II wojny światowej, sala wystawiennicza oraz wiaty dla zwiedzających.

Bogate w ryby akweny, lasy pełne owoców runa leśnego oraz pomniki i rezerwaty przyrody kuszą do odwiedzania Wałcza i korzystania z dobrodziejstw natury.

Obok uroków przyrody Wałcz przyciąga rozbudowaną ofertą edukacyjną, inwestycyjną i okołobiznesową. Miasto nierozerwalnie związane jest ze sportem. Znajduje się tu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – kuźnia polskich olimpijczyków w sportach wodnych.

Brak uciążliwego przemysłu, walory turystyczne oraz troska o unikatowe środowisko naturalne sprawiły, iż Wałcz cały czas znajduje się w gronie miast atrakcyjnych turystycznie.

  • Zobacz więcej na temat:
Section17
Miejsce koncertu
Stadion Miejski