Section01 - menu
Section03 - patronat
Audycje
Section16

"Lato z Radiem" w Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Kiedyś słynne było powiedzenie "częste mycie skraca życie", niektórzy upraszczali, mówiąc "w brudzie cieplej", a jeszcze inni dawali przykład, że "krowa się nie myje, a żyje".  Dziś w "Lecie z Radiem" odwiedzamy Bydgoszcz, a tam historia mydła i brudu!

"Lato z Radiem": kuchnia i historia 400 lat kamedułów w Polsce

Wraz z Małgorzatą Raduchą odwiedziliśmy Pustelnię Złotego Lasu w Rytwianach. Można tu smacznie zjeść, pospacerować przy śpiewie ptaków, poznać kamedulską historię, a także skupić się na modlitwie i kontemplacji. Pustelnia Złotego Lasu to doskonałe miejsce na odpoczynek, regenerację sił fizycznych i psychicznych. 

Baranovski: dziadek zaszczepił mi miłość do muzyki. Na antenie Jedynki wybrzmiał koncert artysty!

Dziadek muzyka dużo śpiewał i to on w dzieciństwie spowodował, że mały Wojtek zainteresował się muzyką. - Kiedy rodzice jeździli do pracy to zostawiali mnie u dziadków no i mój dziadek dużo mi śpiewał - wspomina Baranovski. Potem było granie na dziecięcych organkach, którymi pogardził starszy brat. W piątkowy wieczór wysłuchaliśmy, na antenie radiowej Jedynki, retransmisji koncertu Baranovskiego, który został nagrany 30 czerwca w studiu koncertowym Polskiego Radia.