Section01 - menu
Section08 - artykułowa

Big Cyc

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 02.06.2015
Big Cyc
Big Cyc, foto: mat. promocyjne

BIG CYC Zespół fenomen. W 2013 roku hucznie świętował swoje 25 lecie. BIG CYC to jedna z niewielu kapel grająca w niezmienionym składzie. Prowokuje i rozbawia. Wyśmiewa, kpi, szydzi, wywołuje emocje! Zaczęło się w małym klubie studenckim w Łodzi, a potem ruszyli z kopyta na podbój hal koncertowych i stadionów. Ich płyty wzbudzały czasem radość, a czasem popłoch i panikę , koncerty niosły ze sobą dobrą nowinę przekazywaną w energetyczny sposób. Od zawsze na sztandarach mieli napis "Fantazja zwycięży kiełbasę" co oznaczało tylko tyle i aż tyle, że wyobraźnia pokona szarzyznę codzienności i magmę systemu.

Znani nie tylko z piosenek, ale także licznych skandali i happeningów. Rockowi chłopcy z gitarami i poczuciem humoru. Inteligentni, złośliwi i sowizdrzalscy. Sprzedali ponad dwa miliony płyt, nagrali 150 piosenek, nakręcili 40 teledysków, zagrali ponad dwa tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywali Złote i Platynowe Płyty. Grali na wszystkich ważniejszych festiwalach w Polsce. Grywali w Polsce A, B, C i Z. Zjechali cały świat od Gdańska po Chicago. Ich piosenki okupowały listy przebojów, a oni sami okupowali komisariaty. Mają na koncie liczne hity takie jak: Makumba, Berlin Zachodni, Świat według Kiepskich, Rudy się żeni, Facet to świnia, Dres, Guma czy Balladę o smutnym skinie.

Z okazji 25 urodzin BIG CYC zagrał kilkadziesiąt koncertów w całym kraju od morza, aż po Tatry, od Grajewa aż po Chicago! BIG CYC zagrał urodzinowy koncert na największym polskim festiwalu TOP TRENDY 2013 i największym festiwalu w Europie czyli 19 Przystanku Woodstock, koncert przeszedł do historii imprezy. Następnie urodzinowe show odbyło się na polonijnym festiwalu Taste of Polonia w Chicago(USA). W 2013 roku po raz kolejny zespół BIG CYC znalazł się w gronie najczęściej koncertujących polskich zespołów. Nie obyło się także bez specjalnych urodzinowych wydawnictw! W maju 2013 roku ukazała się the very best off płyta "BIG CYC wiecznie żywy" na której znalazły się najsłynniejsze kawałki kapeli wybrane z szesnastu longów i nowy singiel Słoiki! W lipcu 2014 roku ukazało się pierwsze koncertowe DVD BIG CYCA nagrane podczas Przystanku Woodstock 2013 r. W 2015 roku Big Cyc rusza w 27 trasę koncertową. Planuje także wydanie audiobooka z historią zespołu „Big Cyc na barykadzie rokędrolla". Na rynku ukaże się także kolejny album zespołu.