Section01 - menu
Section08 - artykułowa

KOMBI

polskieradio.pl
Ewa Bańbuła-Dyda 30.06.2015
KOMBI

Sławomir Łosowski w 1969 r. założył zespół, który początkowo występował pod nazwą AKCENTY, a w roku 1976, w trakcie audycji radiowej na żywo, zmienił nazwę na KOMBI i pod tym szyldem stał się jednym z najpopularniejszych polskich zespołów lat 80. Zespół ten prowadzony niezmiennie od początku przez Łosowskiego, występował przez lata w kilku składach.

Łosowski jako lider wypracował swoimi aranżacjami i grą na syntezatorach charakterystyczny styl i brzmienie zespołu. Jest kompozytorem największych hitów: Słodkiego miłego życia, Za ciosem cios, Przytul mnie, Taniec w słońcu, Kochać cię za późno, Bez ograniczeń energii, Nietykalni - skamieniałe zło i wielu innych. W 1992 r. z powodu ciężkiej choroby żony zawiesił działalność zespołu. Wznowił ją w 2004 r. Obecnie jego formacja występuje pod nazwą KOMBI.

Z okazji jubileuszu 45-lecia, wydany został trzypłytowy album Kombi Łosowski - Live. Album zawiera zarejestrowany w 2011 r. koncert z największymi przebojami zespołu oraz nowymi piosenkami, a na jubileuszowym krążku bonusowym utwory instrumentalne z lat 1973-2011, nigdy dotąd niepublikowane lub mało znane.

KOMBI wykonuje na koncertach największe swoje hity przywracając publiczności klimat i własne brzmienie z lat 80. Prezentuje także najnowsze utwory. Łosowski gra na legendarnych, modyfikowanych przez siebie syntezatorach.

 

Skład zespołu:

Sławomir Łosowski - instrumenty klawiszowe

Zbyszek Fil - śpiew

Karol Kozłowski - gitara basowa

Tomasz Łosowski - perkusja

  • Zobacz więcej na temat: