Section01 - menu
Section08 - artykułowa

Natalia Przybysz

polskieradio.pl
Agnieszka Szałowska 25.08.2015
Natalia Przybysz
Natalia Przybysz, foto: mat. promocyjne yMusic

Urodzona w Warszawie w 1983 roku, znana szeroko jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B Sistars (dwukrotni zdobywcy MTV Music Award, jako support zagrali z Jamiroquai & Prince).

Po zawieszeniu działalności zespołu Sistars, Natalia zaangażowała się w solowy projekt pod nazwą NATU, w którym poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live. Inspiruje się soulem, jazzem i funkiem, nie kryje też pasji dla starych ciepłych motownowskich brzmień i vintage’owych instrumentów.

Wydała kilka solowych albumów: Natu & Envee "Maupka comes home", "Gram Duszy", "Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin" i najnowszy "Prąd".

Utwór "Embrace" z jej pierwszej płyty zauważył Gilles Peterson i puścił w jednej ze swoich legendarnych night sessions w londyńskim Radio One. Z kolei "Gram Duszy" spotkał się z uznaniem krytyków w Polsce i był porównywany do najlepszego soulu zagranicznego. W sierpniu 2011 Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie.

Projekt stworzony z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin został niesamowicie odebrany przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Wg redaktorów "Jazzsoul" przedpremierowa trasa koncertowa "Kozmic Blues" była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. 

– Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji – mówiła przed ukazaniem się "Prądu". Natalia Przybysz napisała wszystkie teksty na swoją najnowszą płytę.

  • Zobacz więcej na temat: