Section01 - menu
Section03 - patronat
Audycje
Section16

Perła Podkarpacia, czyli zamek w Krasiczynie

Jest wiele niezwykłych miejsc na mapie Polski, a wśród nich urzekający kunsztem architektury i pięknem krajobrazu Krasiczyn. "Lato z Radiem" zatrzymało się na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego z przełomu XVI i XVII wieku. To jeden z cenniejszych zabytków architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce. 

Na straganie w dzień targowy...

Uwielbiam stragany i bazary, które nie płoszą azjatyckimi ersatzami damskiej konfekcji, lecz kuszą... Cenami, jakością, świeżością, ale przede wszystkim bezpośrednim kontaktem że sprzedawcą z "ludzką" twarzą. Taki nie tylko nie oszuka, to jeszcze doradzi, który gatunek wiśni jest dobry na sok, który do ciasta i czy pierwsze tegoroczne jabłka są na już, czy na tzw. zaś. A jak po kilku zakupach rozpozna klienta, to dorzuci garść slodziutkich węgierek i pogawędzi o zaletach rokitnika.

Komu bije dzwon? "Lato z Radiem" w Węgrowie

Nasz reporterka Małgorzata Głogowska przyjrzała się technice ludwisarskiej, m.in. jak powstają niesamowite intrumenty, jak uzyskuje się zamierzone właściwości muzyczne i czy rzeczywiście dzwon posiada duszę. 

"Lato z Radiem" w Wieliczce. Kopalnia jak labirynt

Nasza reporterka Małgorzata Głogowska odwiedziła Wieliczkę. Dowiedziała się w jaki sposób wydobywa się sól, czy w kopalni można się zgubić i jakie właściwości lecznicze mają solankowe tężnie.