Section01 - menu
Section03 - patronat
Audycje
Section16

Kołobrzeg, czyli miasto polskiego oręża i uzdrowisk

- Woda jest po to, żeby po niej jeździć, a jak wpadniemy do wody to pływamy - mówi w radiowej Jedynce Jarosław Bogusławski, żeglarz z Kołobrzegu. "Lato z Radiem" wybrało się tym razem w niezwykłą podróż na Pomorze Zachodnie, gdzie Roman Czejarek odwiedził m.in. Muzeum Oręża Polskiego. Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg?

Krzysztof Cugowski - przyjaciel "Lata z Radiem"

Krzysztof Cugowski i Roman Czejarek wspominają koncerty "Lata z Radiem" sprzed lat, rozmawiają o młodych twórcach i podejściu muzyków do pieniędzy. Dziś (24.07) po godz. 20 na antenie Programu 1 Polskiego Radia retransmisja koncertu online, który był do posłuchania na stronie Jedynki i w mediach społecznościowych.

"Lato z Radiem" na podwodnej wyprawie

"Lato z Radiem" w tę sobotę będzie nadawać prosto z Kołobrzegu oraz z Muzeum Oręża Polskiego, które zostało zgłoszone przez słuchaczy do Turystycznej Listy Przebojów PL. Roman Czejarek zajrzy z mikrofonem pod wodę i pokaże, jak dziś wyglądają leżące na dnie Bałtyku najsłynniejsze wraki.

Na nowo odkrywają Gałczyńskiego. Warto tam pojechać

W 1950 roku Konstanty Ildefons Gałczyński zachwycił się okolicami Jeziora Nidzkiego i przyjechał do Leśniczówki Pranie. Od 40 lat właśnie tam funkcjonuje muzeum poety. Latem w weekendy w leśniczówce odbywają się koncerty oraz spotkania z poezją. A jak będzie w tym roku?