Dikanda w trasie koncertowej: Będziemy prawie wszędzie!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 11:00
Dikanda, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów folkowych, zgodnie z tradycją rozpoczęła listopadową trasę koncertową. Muzycy odwiedzili już Słowację, Austrię, Niemcy, a nawet Bangladesz. W listopadzie i w grudniu zagrają także w kilkunastu polskich miastach.
Audio
  • Członkowie zespołu Dikanda zapowiadają swoje koncerty w Polsce (Poranek Dwójki)
Zespół Dikanda
Zespół DikandaFoto: Mat. pras. Dikanda.com/Ewelina Stępień

Dikanda, obecna na muzycznej scenie od ponad 20 lat, znana jest z oryginalności i łączenia wielu nurtów muzyki folkowej. Wśród swoich inspiracji muzycy Dikandy wymieniają tradycyjne brzmienia szeroko rozumianego orientu, od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. Ostatnio dodali do tego zestawu także wpływy kultury Afryki Północnej, zwłaszcza Maroko.

Chłoniemy wszystkie inspiracje, a że w Maroko spędziliśmy kilka dni podczas festiwalu, wykorzystaliśmy wrażenia z tego pobytu przy pracy nad ostatnią płytą  - tłumaczyła powstanie albumu "Devla Devla" Katarzyna Bogusz.

W planach jesiennej trasy koncertowej zespołu są występy między innymi w Warszawie, Gdańsku, Opolu, Rzeszowie, Zakopanem, Nowym Sączu, Krakowie czy we Wrocławiu.

- Ważna jest dla nas siła spotkania: najmocniej oddziaływają na nas bezpośrednie, często spontaniczne spotkania z muzyką i muzykami z innych kultur  - mówiła Anna Witczak-Czerniawska.

Dlaczego zazwyczaj nie prowadzą warsztatów muzycznych? Co to znaczy, że "Dikanda poruszyła Dhakę" i jak brzmią pozdrowienia po bangladesku? O tym oraz o dalszych planach koncertowych zespołu można posłuchać w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Anna Witczak-Czerniawska, Szymon Bobrowski, Katarzyna Bogusz (artyści zespołu Dikanda)

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 9.25

at/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieśni "Pół/Nocy". Płyta Żywiołaka zrodzona z niewiedzy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 14:24
- Zaczęło się od tego, że napisał do nas kiedyś fan z Rosji, który zapytał, czy znamy jakąś fajną muzykę kaszubską - opowiadał w Dwójce Robert Jaworski, lider cenionej grupy folk-metalowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grochocki_Odorowicz: pieśni żałobne to był naturalny wybór

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 16:18
- Wydaje mi się, że każdy, kto chociaż odrobinę kiedyś na chwilę się zatrzymał, musiało dopaść go pytanie: co potem? Jeśli zadajemy sobie tego typu pytania, myślimy o tym, to dla nas, gdzie artystyczna forma wyrazu jest sposobem na przekazywanie emocji i myśli, naturalne było, że chcemy przenieść to na scenę - mówił w Dwójce Paweł Odorowicz.
rozwiń zwiń